Читання вголос позитивно впливає на когнітивні навички дітей
23.08.2017
Родинні читання – це не лише чудова можливість провести час з дітьми, а й користь для їхнього когнітивного розвитку. Нове дослідження, проведене вченими з Медичного центру дитячої лікарні Цинциннаті (США), показало, що читання вголос дітям сприяє розвитку їхніх розумових здібностей.
До дослідження залучили 22 дівчаток 4-річного віку. Спостерігали зокрема за залежністю взаємодії між батьками й дитиною під час читання та активізацією нервової системи дівчат. Дослідження проводили за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. Активність мозку була набагато більшою у тих дітей, які були залучені до читання вголос та обговорення почутого, аніж тих, хто не читав взагалі чи робив це подумки. Зокрема активізувалась зона мозку, що відповідає за зародження та розвиток когнітивних навичок – сприйняття, пам'яті, вирішення завдань, уяви тощо.
«Це дослідження показує, що батьки повинні приділяти більше часу спільному читанню з дитиною, ставити питання, обговорювати та взаємодіяти один з одним, – сказав доктор медичних наук Джон Гаттон. – Це активізує мозок і пришвидшує у дітей дошкільного віку розвиток навичок грамотності, особливо розуміння».
Гаттон вважає, що необхідно проводити більш ґрунтовне довготермінове дослідження та залучити до нього немовлят, щоб краще зрозуміти фактори, які сприяють здоровому розвитку мозку дитини.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно