24-27 квітня у Києві відбудеться весняний фестиваль «Книжкова країна», який запрошує читачів на виставку-продаж та насичену книжкову програму.
Зустрічі з письменниками, читання, інтерактиви, різноманіття літературних подій для маленьких та дорослих читачів, книжкові бестселери та новинки чекатимуть на вас у Києві на ВДНГ (пр-т Академіка Глушкова, 1).
«Видавництво Старого Лева» долучається до фестивалю і підготувало для книголюбів насичену програму подій.
Локації стендів «Видавництва Старого Лева»:
Стенд в павільйоні — П-05
Стенд на вулиці — Е-3
Вхід на всі події фестивалю вільний.
Події Старого Лева на фестивалі «Книжкова країна»:
24 квітня 17:00
Місцева міфологія VS глобальна культура: чи є шанс у нашої демонології?».
Розмова Михайла Назаренка та Дар'ї Анцибор
Про книжку «Тілько істинна правда. З українських повір’їв» розмовлятимуть автор Михайло Назаренко та фольклористка Дар’я Анцибор. Чому чортів можна назвати українськими ельфами? Що для них найстрашніше, крім грому небесного? Чи можна в них позичати гроші чи мінятись із ними речами? Як дізнатися, якого кольору шерсть у твого домовика? Чому не можна вогню казати «Брате!»? Що робити, якщо нечиста сила підмінила дитину? Як добути заклятий скарб чи зміїну корону? І головне — а звідки ми все це знаємо?
На зустрічі ви дізнаєтеся тілько істинну правду щодо цих питань, зможете поставити свої й переконаєтеся, наскільки багата й різноманітна українська демонологія.
Локація: Шатро подій
25 квітня 16:00
Квест-гра із письменницею Оленою Скуловатовою «Замок на межі»
Діти познайомляться з захопливою книгою Олени Скуловатової «Готель у замку на межі»та дізнаються, що в цю книгу можна грати! Щоб знайти зниклий скарб Вальдемара фон Еделея, юні читачі вирушать у захопливу подорож. Їм доведеться розгадувати загадки й виконувати різні завдання фрау Книги. Коли зберуть всі магічні артефакти й побувають в кожній башті старовинного замку, знайдуть ключ від скриньки зі скарбами.
Вік учасників: 7-10 років.
Локація: Павільйон № 2, зал 2
25 квітня 17:00
«8 крафтових історій» або те, що ви ще не знали про професії
Розмова та квест за мотивами книги Андрія Бачинського.
Запрошуємо вас на захопливу книжкову розмову та інтерактивний квест за мотивами книги Андрія Бачинського «8 крафтових історій». Разом із автором ми поринемо у світ ремесел, міфів та пригод, де кожна спеціальність приховує свою унікальну історію. Ви зможете розгадати загадки різних професій та зрозуміти яка ж ваша власна суперсила. Буде цікаво, несподівано і натхненно!
Локація: Павільйон № 2, зал 2
25 квітня 18:00
Щоденник як спосіб буття: Костянтин Москалець у розмові з Євгенієм Стасіневичем
Як художній текст може навчити нас по-справжньому відчувати світ? Чи можлива абсолютна нікомуненалежність? Чи змінюється відчуття свободи з роками?
У центрі цієї розмови — «Келія Чайної Троянди» Костянтина Москальця, книга, що стала інтелектуальною подорожжю між часом, творчістю та особистісною незалежністю. Разом із літературознавцем Євгенієм Стасіневичем автор поговорить про щоденникові записи як форму філософського осмислення життя, про межі самотності й свободи, про літературу, яка стає способом буття.
Запрошуємо долучитися до цієї живої бесіди, яка буде не лише про літературу, а й про кожного з нас.
Локація: Павільйон № 1, зал 2
ПОДІЮ СКАСОВАНО! 26 квітня 13:00
Лариса Денисенко та Мар'яна Савка про перепрочитання новітньої класики.
Розмова за книгою «Забавки з плоті та крові. Сарабанда банди Сари. Нова стара баба»
«Забавки з плоті та крові. Сарабанда банди Сари. Нова стара баба» — три тексти Лариси Денисенко, що виходили у різні роки, тепер зібрані під однією обкладинкою. У них майстерно поєднані витончений гумор, глибока психологія й соціальна сатира. Її історії живі, дотепні, подекуди абсурдні, але неймовірно справжні. Про актуалізацію творів, різні покоління читачів та досвідів говоритимемо з авторкою Ларисою Денисенко та модераторкою Мар'яною Савкою.
Локація: Павільйон № 5, Зал Omni Campus
26 квітня 15:00
Як гастрономічні практики совка підривали харчову безпеку України і травмували людей.
Як гастрономічні практики совка підривали харчову безпеку України, які харчові травми отримали цілі покоління дітей, що виростали за совєцьких часів і чи є шанс відновити харчову безпеку для поколінь майбутніх? Про це поговоримо з Ольгою Карі, авторкою книги «Твоє, моє, нічиє та інше», що розповідає коротку історію наших «совкових» травм крізь призму жіночого погляду, та дослідницею української гастрономічної спадщини Оленою Брайченко.
Локація: Павільйон № 5, Зал Omni Campus
26 квітня 15:00
Як говорити про фемінізм і не посваритися?
Ірини Славінська у розмові з Іриною Ніколайчук
Фемінізм — тема, яка викликає жваві дискусії та іноді суперечки. Чи можливо обговорювати фемінізм так, щоб уникнути сварки? Чому рівність досі викликає стільки спротиву? Як не піддатися на маніпуляції і впевнено відстоювати свої переконання? Як відповідати на поширені міфи та стереотипи?
Відповіді на ці та інші запитання ви зможете почути на події «Як розмовляти про фемінізм і не посваритися?», де за мотивами книги «Слово на літеру «Ф»: базова книжка про права жінок» разом з авторкою Іриною Славінською говоритимемо про аргументи, емоції та діалог у складних розмовах. Модеруватиме розмову редакторка, літературознавиця та феміністка Ірина Ніколайчук.
Локація: Шатро подій
26 квітня 17:00
Особисті речі як свідки боротьби, страждань та внутрішньої сили в концтаборах і таборах смерті
Як одяг може бути останньою ниточкою зв’язку з власною ідентичністю? Як шматок тканини чи пара черевиків стають символами людської гідності навіть у найжорстокіших обставинах?
Польська письменниця, журналістка та культурна антропологиня Кароліна Сулєй у своїй книзі «Особисті речі. Розповідь про одяг у концтаборах і таборах смерті» досліджує долі людей крізь призму їхніх речей, які супроводжували їх у пеклі таборів.
Під час події авторка книги разом із журналісткою Мариною Данилюк-Ярмолаєвою говоритимуть про те, як одяг ставав символом боротьби за власне «я», що він означав для в’язнів і як матеріальні речі можуть бути свідками історії.
Запрошуємо на глибоку розмову про пам’ять, гідність та силу людини в нелюдських умовах.
Локація: Павільйон № 5, Зал Omni Campus
26 квітня 20:00
Голоси. (Не)схожі. Поетичні читання
Андрія Хаєцького, Олени Гусейнової, Олександра Мимрука, Іванни Скиба-Якубової
Поезія звучить інакше, коли вона множинна.
На сцені — чотири поети. Чотири голоси, які не схожі між собою, але разом створюють напругу, контраст і гармонію.
Тут не буде єдиного тону — буде різність, і саме вона створить спільне.
Ця зустріч — для тих, хто шукає слова, які не схожі на вже прочитані.
Для тих, хто хоче послухати, як звучить поезія — у стилях, ритмах і голосах, які не повторюються.
Локація: Павільйон № 1, зал 1
27 квітня 15:00
Від спогадів до сюжетів: що надихає письменника на нові історії
Юлія Чернінька, модераторка Тетяна Белімова
Чи може один спогад змінити цілий сюжет? Як працює пам’ять автора і чому письменники так часто звертаються до минулого, щоб створити щось нове?
Запрошуємо на зустріч із письменницею та журналісткою Юлією Чернінькою, на якій поговоримо про натхнення, літературні ідеї та шлях від першої думки до готової книги. Юлія поділиться власним досвідом, розповість, що надихає її на творчість, і відповість на ваші запитання! Модеруватиме розмову письменниця та літературознавиця Тетяна Белімова.
Локація: Павільйон № 6, Universum Hall
27 квітня 15:00
Територія страху: як народжуються українські трилери. Розмова за мотивами книг Данила Клочка
Модерує Саша Павлова
Що робить трилер по-справжньому моторошним? Чому страх може бути найкращим способом зрозуміти себе та суспільство? І як розвивається жанр українського трилера сьогодні? Як створити атмосферу напруги? Чому українські міста та їхні легенди — ідеальне тло для трилера? І як змінюється українська література в жанрі жахів та напружених історій? Письменники Данило Клочко та Поліна Кулакова запрошують на розмову, яка занурить вас у світ трилерів. У центрі уваги — книги «Андрофаги» та «Холодне Поле» Данила Клочка, історії, що оголюють темні куточки людської свідомості, де межа між правосуддям і жахом стає майже непомітною.
Локація: Павільйон № 1, зал 1
27 квітня, 16:00
Покоління, що змінює Україну: Любов Загоровська та Оля Русіна про дітей-волонтерів
Як змінила війна покоління дітей в Україні? Що мотивує їх допомагати іншим і чому волонтерство стало для них частиною життя?
Письменниця Любов Загоровська та журналістка Оля Русіна поговорять про книгу «Найкраще немодне заняття» — історії юних волонтерів, які змалечку знають, що таке війна, і знаходять у собі сили допомагати іншим. Як ця книжка народжувалася, чому вона важлива, і як діти змінюють світ навколо — про все це в щирій і глибокій розмові.
Локація: Павільйон № 2, зал 2
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно