0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Як прищепити корисну звичку? Велика книга 30-денних викликів
Усі ми хочемо стати ліпшою версією себе. Щонайменше, бо продуктивність наразі в трендах, щонайбільше – через особисті переконання. Але часто трапляється так, що замість нового проєкту, вміння чи звички з’являється лише виправдання, що все буде та не зараз – з наступного понеділка/місяця/нового року.
 
Дві основні причини, чому не виходить?
 
– не вистачає мотивації;
 
 не вистачає системності.
 
І якщо з першою причиною вам допоможе розібратися лише переосмислення власних бажань та цінностей, то з другою простіше – «Велика книга 30-денних викликів. 60 програм формування звичок для кращого життя» підкаже, як зробити правильно.
 
 
Який формат книжки?
 
Як то майже завжди буває з нон-фікшн літературою, підзаголовок повністю відповідає наповненню. «Велика книга 30-денних викликів» складається зі:
 
 вступу, де авторка розповідає про ідею та історію створення книжки, наводить головні стратегії для досягнення мети й підказує, як можна читати цю книжку;
 
 60 програм-викликів розділених за 7 темами: фізична підготовка, харчування,
догляд за собою, практика усвідомленого споглядання, організованість і продуктивність, рідні та знайомі, творчість і навчання. Кожна програма детально описана, має свої правила, поради і варіанти виконання.
 
Чому 30 днів?
 
Коли з місяця в місяць одна й та сама дія опиняється у ваших планах, але знову і знову випадає з вашої реальності, допоможе лише системність. Системність, до якої треба звикнути, а місяця достатньо, щоби будь-яка дія увійшла у звичку.
 
Тобто, якщо ви щомісяця думаєте, що треба було би розпочати вивчення французької мови, і наприкінці кожного місяця зітхаєте, що так і не взялися за це – починайте просто завтра. І протримайтеся 30 днів. Ніяких відмовок. Так, спочатку буде важко, треба буде постійно нагадувати собі про французьку, ставити таймери тощо… Але через 30 днів вивчення іншої мови стане звичкою. Звичкою, якою ви зможете керувати. Хочете – продовжуйте в такому ж щоденному темпі, а ні – то оберіть необхідну кількість занять на тиждень. Після 30 днів це буде не важко, й цей пункт більше губитиметься серед інших планів.
 
Як протриматися всі 30 днів?
 
Авторка книжки Розанна Каспер розповідає про це докладніше й у загальних правилах, і в кожному конкретному випадку (бо всі 60 викликів – не просто теорія, а її реальний особистий досвід). Хочу відзначити три пункти, з якими повністю згодна, також їх успішно практикую і вважаю, що без них взагалі не можна зробити щось нове, що б то не було. І звичку, звісно, також.
 
Визначитися і все запланувати заздалегідь
 
Згодна: що кращими будуть підготовка і план, то більшою є ймовірність успіху. Не вірю, що можна впровадити систему без планування. Ми живемо у перевантаженому інформацією світі, ми просто не можемо втримати в голові +100500 речей, які варто пам’ятати. Хочете щодня читати? Заплануйте, як/де/коли/що саме ви будете читати, додайте в календар план рецензій на прочитане, визначте кількість сторінок на день або ж книжок за місяць. Один раз продумайте й заплануйте все, тоді вам більше не треба буде про це думати.
 
 
Звернутися по допомогу/підкорегувати оточення
 
Одне з найпродуктивніших правил досягнення мети – знайти собі компанію й іти до мети разом. Хоча Розанна Каспер у цьому пункті розповідає про дещо інші аспекти, для мене допомога й оточення – це передусім про компанію. Разом веселіше! Легше дотримуватися обраного курсу, коли ви не самі; цікавіше ділитися досвідом; завжди можна розраховувати на підтримку та допомогу.
 
Розповісти всім
 
Така стратегія допоможе досягти мети, якщо вислів «Сказав – зробив» це про вас. Розкажіть рідним і друзям, напишіть про свій намір у профілях у соціальних мережах, пообіцяйте звітувати або показати результат через 30 днів… Публічні обіцянки спонукають до реальних дій.
 
Ще більше стратегій для успішного виконання викликів та 60 програм-варіантів ви знайдете в книжці «Велика книга 30-денних викликів» Посмішка Цікавого читання!
 
Вам може бути цікаво
Три книжки Мілана Кундери про любов і Європу
Я працюю у видавництві: очікування VS реальність
10 фактів про Надійку Гербіш
Жіночі історії: книги, які більше сподобаються дівчатам
Арт-директор «Видавництва Старого Лева» отримав перемогу в конкурсі Ukrainian Design: The Very Best Of 2020
Ерік
stary_lev Стежити
дописів читачів