Вашим дітям це сподобається! Екранізації для наймолодших читачів
Дронь Артур
29.08.2020
Старий Лев знає, що його наймолодші друзі дуже люблять читати. А ще, як і всі діти, вони люблять дивитись мультики і захопливі фільми. Як добре, що це можна успішно поєднувати, правда?
Чільне фото - із мультфільму про мумі-тролів
Екранізацій різних книжок є так багато, що поки ви шукатимете в інтернеті найкращу, ваше чадо уже засне чи передумає дивитись. Тому, аби зекономити ваш час, пропонуємо одразу цілу добірку цікавих екранізацій, які точно варто подивитись. Тож приємного перегляду, і передавайте дітям вітання від Старого Лева!
ЯКЩО НЕ ВИСТАЧАЄ ТРОХИ МАГІЇ
«Мандрівний замок Хаула» (Hauru no Ugoku Shiro)
Режисер – Хаяо Міядзакі
Рік – 2004
Вік дитини – 6+
Якщо ваш син або донька любить фентезі Діани Вінн Джонс, то на книжкових полицях вдома точно є книга «Мандрівний замок Хаула». Цей чи не найвідоміший роман письменниці виховав не одне покоління юних читачів. Та ще відомішою історію про дівчину Софі та чарівника Хаула зробила екранізація цього твору.
«Хоч у тебе й ріпа замість голови, але ти дуже добрий!»
Завдяки легендарному японському аніматору Хаяо Міядзакі, герої Діани Вінн Джонс ожили. У 2004 році в кінотеатрах вперше показали анімаційний фільм «Мандрівний замок». Картина сподобалась не лише глядачам і критикам, а й самій письменниці. Надзвичайно красива картинка, харизматичні і колоритні персонажі, цікава історія і дрібка магії неодмінно зроблять ваш вечір особливим, а вашу дитину – іще щасливішою.
Вашим дітям сподобається веселий вогник Кальцифер, стрибуче опудало і неймовірні краєвиди.
ЯКЩО ЛЮБИТЕ ПРИГОДИ
«Життя Пі» (Life of Pi)
Режисер – Енґ Лі
Рік – 2012
Вік дитини – 14+
Режисер – Енґ Лі
Рік – 2012
Вік дитини – 14+
Читали книгу Янна Мартеля «Життя Пі»? Якщо коротко, вона про хлопця, який більше двохсот днів провів у шлюпці з тигром, гієною, зеброю та орангутангом. За цей роман письменник отримав Букерівську премію, а загалом у світі продали більше десяти мільйонів примірників книги. Зацікавило? А це ще я не розповів про екранізацію!
«У тварин є душа. Я бачив це в їхніх очах».
А екранізація ця стала не менш популярною, ніж сама книга. У 2012 році пригодницьку драму «Життя Пі» зняв режисер Енґ Лі. Фільм отримав аж 11 номінацій на премію Оскар, і здобув чотири статуетки. До речі, консультантом картини виступив Стівен Каллаген – мореплавець, який, врятувавшись із затонулого судна, провів у відкритому морі більше сімдесяти діб. Тож коли хочеться пригод і моря – вечір за переглядом цієї екранізації неодмінно допоможе.
Вашим дітям сподобаються сюжет, головний герой, показані у фільмі тварини.
ЯКЩО ХОЧЕТЬСЯ ЗИМОВОГО НАСТРОЮ
«Різдвяна історія» (A Christmas Carol)
Режисер – Роберт Земекіс
Режисер – Роберт Земекіс
Рік – 2009
Вік дитини – 12+
Вік дитини – 12+
«Різдвяна пісня у прозі» англійського письменника Чарльза Діккенса відома чи не кожному книголюбу. Повчальна історія про багатого скнару Ебенезера Скруджа і неймовірні події, які відбуваються з ним напередодні Різдва, є частиною дитинства багатьох із нас. Та не меншу увагу варто приділити й екранізації цієї повісті.
«Не багатьом із смертних випадає можливість поглянути на світ з небесних висот».
Анімаційний фільм режисера Роберта Земекіса з’явився на великих екранах у 2009 році. Головну роль виконав Джим Керрі. Разом із Гері Олдменом і Коліном Фертом вони озвучили усіх персонажів фільму. Попри те, що ставлення критиків до картини є неоднозначним, глядачам вона більш ніж сподобалась. Лондон Вікторіанської епохи, колядки, британські різдвяні традиції, багато снігу і гірлянд – лише частина всієї атмосфери, яку створює це кіно. Та найважливіше, звісно, сама історія. Покажіть вашій дитині, як потрібно цінувати різдвяний дух.
Вашим дітям сподобається те, як головний герой зі злого перетворюється на доброго.
ЯКЩО ХОЧЕТЬСЯ УКРАЇНСЬКОГО
«Лис Микита»
Ідея – Володимир Кметик, Павло Мовчан, Едуард Кирич
Вік дитини – 0+
Ідея – Володимир Кметик, Павло Мовчан, Едуард Кирич
Вік дитини – 0+
Із харизматичним Лисом Микитою, героєм однойменної поеми-казки Івана Франка, точно знайома кожна українська дитина. Усі ми або читали казку Франка, або чули її в переказі батьків чи дідуся з бабусею. Цей персонаж настільки наш, настільки український, що перший з часів незалежності повноцінний мультсеріал зняли саме про веселого і кмітливого лиса.
«Як говорять мудрі люди – якщо є розум, то і щастя буде».
Вперше на телеканалах серіал «Лис Микита» почали транслювати у 2009 році, а зараз усі серії можна легально переглянути в мережі. Українським колоритом наповнені не лише персонажі мультсеріалу, а й звуковий супровід. Саундтреками до «Лиса Микити» стали пісні «Океану Ельзи», «Братів Гадюкіних», «Mad Heads XL», «Пікардійської терції», Тараса Петриненка, Гайтани і багатьох інших виконавців. Словом, справжня українська екранізація з відповідною музикою і атмосферою.
Вашим дітям сподобається весела музика і цікава вдача головного героя.
ЯКЩО ХОЧЕТЬСЯ ІСТОРІЙ УЛЬФА СТАРКА
«Диваки і зануди» (Dårfinkar & dönickar)
Рік – 1988
Рік – 1988
Вік дитини 6+
«Чи вмієш ти свистати, Юганно?» (Kan du vissla Johanna?)
Рік – 1994
Режисер – Румле Гаммерих
Вік дитини – 14+
«Чи вмієш ти свистати, Юганно?» (Kan du vissla Johanna?)
Рік – 1994
Режисер – Румле Гаммерих
Вік дитини – 14+
Ніхто, мабуть, не сперечатиметься, що одним з найвідоміших і найкращих дитячих письменників є шведський автор Ульф Старк. Почав свою письменницьку кар’єру Ульф із книжок для дорослих, та згодом почав писати лише книги для дітей. Не знаємо, що втратили дорослі читачі, але дитяча література збагатилась неймовірно.
Не дивно, що й екранізовували твори Старка не один раз. Наприклад, у 1988 році режисер Румле Гаммерих зняв фільм «Диваки і зануди» за мотивами однойменної книги. Картині про дівчинку Симону, яка в знак протесту коротко підстриглась і була прийнята в новій школі за хлопчика, уже більше двадцяти років. Але гарні екранізації гарних книжок не старіють, тому перегляд цього фільму точно принесе задоволення і вам, і вашим дітям.
«Крий Боже прожити життя занудою!»
Якщо ж після перегляду захочеться подивитись екранізацію іще однієї книги Старка (а вам захочеться:)), то знайти її буде не складно. Через шість років той самий режисер екранізував історію Ульфа Старка «Чи вмієш ти свистати, Юганно?». Щемлива історія про хлопчика, який вирішив знайти дідуся для свого друга, стала надзвичайно красивим фільмом. Та хіба це дивно у випадку з книжками Ульфа Старка?
Вашим дітям сподобається те, що головні герої цих фільмів дуже схожі на них самих.
ЯКЩО ВАША ДИТИНА ЛЮБИТЬ ШОКОЛАД І СМІЯТИСЬ
«Чарлі і шоколадна фабрика» (Charlie and the Chocolate Factory)
Режисер – Тім Бертон
Рік – 2005
Вік дитини – 6+
Режисер – Тім Бертон
Рік – 2005
Вік дитини – 6+
Хлопчик Чарлі Бакет, герой книги Роальда Дала, бідно живе в маленькій хатинці з великою сім’єю. Його головною мрією є шоколад, а найбільше захоплюється він Віллі Вонкою – легендарним кондитером, власником найбільшої в світі шоколадної фабрики. Одного разу Чарлі щастить, і він отримує змогу побувати на екскурсії фабрикою Вонки. А там його чекають справжні дива.
«Я подарую тобі не просто дещо, а дещо із чогось, що краще будь-якого чого-небудь».
Історію про Чарлі і фабрику Вонки екранізовували не один раз. Але найвідомішим, мабуть, є фільм Тіма Бертона 2005 року. Дивакуватий власник шоколадної фабрики у виконанні Джонні Деппа одразу полюбився глядачам. Поведінка персонажів, серед яких є добродушні і чуйні, невиховані і вередливі, а також веселі і дивакуваті зможуть багато чому навчити вашу дитину. Хтось поганим прикладом, а хтось – хорошим. Веселий настрій і багато, дуже багато шоколаду – гарантовано!
Вашим дітям сподобається ВАШІ ДІТИ БУДУТЬ У ЗАХВАТІ від Віллі Вонки і його жартів.
ЯКЩО ХОЧЕТЬСЯ КРАСИ І ЗАТИШКУ
«Країна мумі-тролів» (Moominvalley)
Режисер – Стів Бокс
Рік – 2019
Вік дитини – 0+
Режисер – Стів Бокс
Рік – 2019
Вік дитини – 0+
Ви ж не думали, що така добірка обійдеться без мумі-тролів, правда? Книги Туве Янссон про маленьких харизматичних істот уже давно стали одним із брендів Фінляндії. А екранізації зробили персонажів Янссон іще популярнішими. Навіть у Радянському союзі 1978 року вийшов короткометражний мультфільм за мотивами повісті «Мумі-троль і комета». А найвідомішим є, мабуть, японсько-фінсько-голландський серіал «Пригоди мумі-тролів», який виходив на початку дев’яностих.
«Однаково важливо знати дві речі: як бути самому і як бути з іншими».
Але минулого року розпочалась справді нова сторінка в історії героїв Туве Янссон. У лютому 2019-го відбулась прем’єра нового анімаційного серіалу режисера Стіва Бокса «Країна мумі-тролів». І цей серіал – дійсно щось нове! Його створювали за допомогою найсучасніших 2D/3D технологій, а персонажів озвучили всесвітньо відомі актори. Якщо вам хочеться провести вечір із дитиною затишно і подивитись щось надзвичайно красиве, то цей новий серіал – найкращий варіант.
Вашим дітям сподобається картинка і поведінка головних героїв.
А тепер мерщій обирайте фільм і робіть какао. І поспішіть, бо діти виростають швидше, ніж здається!
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно