0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Писати, як Вільям Шекспір: 10 порад
The Guardian, зображення -  Alfredo Dagli Orti, 1598
 
Класика світової літератури завжди була і залишається джерелом натхнення для сучасних письменників, будь-то сюжети, художні засоби, особливості мови тощо. Вільям Шекспір – один із найвідоміших драматургів світу, його твори неодноразово були екранізовані, а кількість театральних постанов та мюзиклів й полічити годі. Творчість Шекспіра і сьогодні залишається зразком для багатьох авторів. У 2016 році світ відзначає 400-річчя з дня смерті драматурга, тож «The Guardian» пропонує 10 порад письменникам, які допоможуть писати так само добре, як і Шекспір.  
 
1. Пишіть про реальні історичні події та персонажів, або навіть запозичуйте сюжети з ваших улюблених книг. Якщо ви вирішите писати про реальні події, не відчувайте потреби бути зв`язаними фактами, і вигадуйте веселих друзів для свого головного персонажа, як це зробив Шекспір із Сером Джоном Фальстафом  для молодого принца Гела у п’єсі «Генрі IV» (Частина I).
 
2. Вплетіть трохи магії в свою історію. Відьми, чаклуни, феї - всі вони можуть будь-де зіграти свою роль, як-от маленька пустотлива авантюра Пака у комедії «Сон літньої ночі» чи дії Гекати у п’єсі «Макбет».
 
3. Розважайтесь з мовою. Багато слів і фраз, які сьогодні активно використовуються в англійській мові, беруть свій початок від Шекспіра. Тож не соромтеся вигадувати нові слова і створювати нові фрази. 
 
4. Більшість сюжетів, і твори Шекспіра не є винятком, побудовані за простою формулою. Створені персонажі, побудована сцена дій і поставлена мета, яку герої мають досягти в результаті. Напружені й комедійні історії з`являються, коли в твір вводяться різноманітні проблеми, що стають на шляху героїв до цієї мети.  Шекспір використовував  всі види перешкод для своїх персонажів, як-от нещасне кохання, людина з головою осла, зустрічі з відьмами тощо. Він проводив своїх героїв крізь безліч сюжетних поворотів до фіналу, іноді щасливого, частіше – трагічного.  
 
5. Напишіть історію кохання. Як і Шекспір, ви будете мати вибір з нескінченних тем. Заборонене кохання є популярним вибором, але є також ревнощі, хвороблива любов, нерозділене кохання, вдалі стосунки або кохання і смерть, як у Ромео і Джульєтти.  Головне, ваша історія кохання може мати стільки сюжетних поворотів, скільки вам заманеться.
 
6. Шекспір  відомий своїми винахідливими образами. Знайдіть влучні слова для ваших персонажів, щоб вони могли ображати один одного, і не дозволяйте їм стримувати себе.
 
7. П'єси Шекспіра були написані, щоб бути поставленими на сцені. Його слова втілюються у життя, коли починають звучати. Не останню роль у цьому грають ритм та рими. Не обов`язково писати свої тексти п'ятистопним ямбом, але обов`язково читайте вголос те, що написали, і слухайте, як це звучить. Це допоможе зробити текст більш мелодійним, особливо якщо він призначений для сцени.
 
8. Якщо ви хочете  додати темніший тон вашій розповіді, введіть у твір образ привида. Привид батька Гамлета мав голос, і він використовував цей голос, щоб розкрити особистість свого вбивці. Привид Банко мовчав, але і він додав твору більшої ефектності. 
 
9. Для того щоб написати шекспірівську історію, вам потрібно замаскувати одного або декількох персонажів. Завдяки їхній таємничості можна створити безліч цікавих сюжетних ліній. Та й що може бути цікавішим, ніж людина, яка постійно приховує свою особистість? 
 
10. Не бійтеся вбити персонажа, або двох, або 14, як це відбувається у п’єсі «Тіт Андронік». Ви не повинні обмежуватись смертю другорядних персонажів,  ваш головний герой також може померти наприкінці історії.
 
 
Вам може бути цікаво
Про «Вільнюський покер» і спільний досвід України і Литви
Залишатися звичайним: рецензія на книгу Саллі Руні «Нормальні люди»
Дитячі суботи у Львові!
Новинка «Куди і звідки» арт-студії «Аґрафка» розповість про рух, мандри та простір
«Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка. Уривок
Наталя Іваничук про переклад «Ріка» та «До музики»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати