Триває «Національний тиждень читання. Тиждень нонфіку» від Українського інституту книги! Ділимось однією з добірок, приурочених до цієї інформаційно-просвітницької акції, та розповідаємо цього разу про нон-фікшн для дорослих читачів!
#тижденьчитання2024 #читайнонфік
«Таборові діти», Любов Загоровська
Тут зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про виживання в нелюдських умовах заслання.
Детальніше про книгу >>> ось тут.
«Живі. Зрозуміти українську літературу», Олександр і Павло Михеди
У цій книзі – мандрівка двома століттями української літератури: від розповідей про життя класиків (Василя Стефаника, Миколи Хвильового, Олени Теліги та інших) до розмови про покоління українців, на чию долю щоразу випадають жахливі випробування.
Детальніше про книгу >>> ось тут.
«Як розмовляти з дітьми про мистецтво» та «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття», Франсуаза Барб-Ґалль
Французька письменниця та мистецтвознавиця пропонує по-справжньому зрозуміти й полюбити мистецтво. Для цього вона радить забути про всі упередження та ярлики, відкинути непевність — і показує, як довіритися художникам, як перейнятися кожним твором.
Детальніше про книги >>> тут і тут.
«Шляхетна кухня Галичини», Ігор Лильо та Маріанна Душар
Книга розповідає про культуру та гастрономічні вподобання найвідоміших аристократичних родів Галичини наприкінці ХІХ — початку ХХ століть. Вона дозволить не лише спробувати високу галицьку кухню на смак, а й відчути себе частиною незвичайної епохи та її людей.
Детальніше про книгу >>> ось тут.
«Єврейські фотографи та фотостудії Львова (1860–1939)», Ірина Котлобулатова
Фотозображення у цій книзі — передусім інформативний переказ життя львів’ян кінця XIX — першої половини XX ст. з метою повернути відомі колись і зовсім незнані тепер імена, адже майже всі з цих фотографів, а також їхні родини, за невеликими винятками, загинули під час Голокосту.
Детальніше про книгу >>> ось тут.
«501 факт, який треба знати з... історії України», Анна та Андрій Шиманські
Тут вміщені цікаві, важливі, часом кумедні, іноді трагічні, а найчастіше — доленосні факти з історії України. Не всім цим фактам знайшлося місце у шкільних підручниках, але саме завдяки їм історія стає живою і динамічною. З цією книжкою минуле стає ближчим, а сучасне — зрозумілішим.
Детальніше про книгу >>> ось тут.
«Кухня терору, або як збудувати імперію ножем, ополоником і виделкою», Вітольд Шабловський
У цій книзі прослідковуються маніпулятивні механізми влади, зосередженої в руках божевільних вождів, генсеків та інших радянських партійних діячів, крізь історії кухарів, які працювали в часі воєн, що розв’язала Росія, кухарок Чорнобиля, а також тих, які пережили й запам’ятали на все життя часи Сталінського Голодомору в Україні
Детальніше про книгу >>> ось тут.
«Це Караваджо», Аннабель Говард
Караваджо створював вражаючі реалістичні і драматичні полотна, а ще став засновником європейського реалістичного живопису XVII століття й одним із справжніх новаторів в історії західного мистецтва. Ця книжка — життєпис Караваджо, доповнений ілюстраціями та світлинами його витворів.
Детальніше про книгу >>> ось тут.
«Коротка історія мистецтва», Сьюзі Годж
Завдяки цій книзі ви зможете відстежити розвиток мистецтва від найдавніших часів, дізнатися про найвидатніших представників культурних епох і мистецьких рухів та переглянути їхні найвідоміші роботи.
Детальінше про книгу >>> ось тут.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно