Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Хоменко Марія

Історії про війну завжди торкаються душі, а особливо зараз, коли вона стала частиною нашого повсякдення.

Пропонуємо вам 7 книжок, об’єднаних темою війни: Перша та Друга світова, Югославська та Китайсько-японська війни, війна в Україні та Афганістані – у цих книгах війни охоплюють різні території та часові проміжки, проте вони завжди дуже болісні…

«Прощавай, зброє», Ернест Гемінґвей

Один із найвидатніших американських романів про Першу світову війну. Захоплива, частково біографічна оповідь Ернеста Гемінґвея висвітлює жорстокі реалії війни. Це історія мужності і страху, побратимства, любові та болю. Історія, у якій однаково сильно звучать почуття обов’язку та відчуття «не твоєї війни». Незабутня історія кохання, яке є лиш ілюзорним острівцем спокою і щастя.

 

«Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності», Михайло Винницький

В цій історичній праці детально висвітлено події в Україні 2013–2018 рр. Ця книга поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який безпосередньо брав активну участь у протестах. Адже під час Революції Гідності автор був коментатором англомовних ЗМІ та здійснював аналіз поточних подій.

 

«Заручники душі», Жанна Бенамер

Під час відрядження в охоплену війною країну військовий репортер Етьєн опиняється в полоні. Після звільнення перед ним постає проблема – як повернутися до нормального життя. У пошуках спокою він повертається в рідне село до матері, яка виростила його без батька, та друзів, що намагаються підтримати й допомогти. Чи вдасться Етьєну забути жахи полону, жити звичним життям, і яка ж частка заручника є в кожному із нас — про все це дізнаєтеся з роману.

 

«Югославія, моя батьківщина», Ґоран Войнович

Цей твір розповідає про Югославську війну та її наслідки вустами підлітка, а згодом — дорослого чоловіка. Адже підліткам дуже складно осмислити історичні реалії та потрясіння, особливо, коли в одну мить руйнується звичний, такий теплий і затишний світ, і втрачаєш одразу все: друзів, сім’ю та батьківщину.

 

«Ловець повітряних зміїв», Халед Госсейні

Аміру через війну довелося покинути Афганістан й емігрувати в Америку. Хлопця переслідувало почуття провини перед другом дитинства, адже Амір був свідком жахливого вчинку. Та річ не лише в побаченому, а й у тому, що він не втрутився, лишився стояти осторонь. Цей світовий бестселер розповідає про війну в Афганістані, релігійні та етнічні суперечки, про долі випадкових людей, дружбу та дитинство.

 

«Не кажіть, що в нас нічого немає», Мадлен Тієн

Ця родинна сага охоплює три покоління представників китайської інтелігенції. Історія розповідає про китайсько-японську війну (1937–1945), «культурну революцію» Мао Цзедуна (1966–1976), та описує Акції протесту 1989 року. Читачі дізнаються, як змальована в творі родина проходить через ці трагічні події та продовжує жити на тлі того, що відбувається в країні.

 

«Вузька стежка на далеку Північ», Річард Фленеган

Це історія військовополонених часів Другої світової, які будували залізницю між Бірмою і Таїландом, так звану «Дорогу смерті» — бо тисячі з них гинули в джунглях від каторжної роботи, недуг та виснаження... Роман для тих, хто не любить читати романів про війну. Роман, що складається в одне ціле на останніх сторінках, — і від цього перехоплює подих...

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage