Stary Lev Logo

Шиманська Анна

Минулого тижня премія «Книга року BBC», що від 2005 року щорічно присуджується редакцією BBC News за найкращу українськомовну книгу, оголосила цьогорічних переможців. І головну нагороду отримала книга Євгенії Кузнєцової «Драбина», яка побачила світ у «Видавництві Старого Лева». Це багаторівнева історія родини, що через війну змушена залишити Україну та переїхати до родича у сонячну Іспанію. У ній – різні досвіди проживання війни, спільне проживання різних рідних людей та калейдоскоп емоцій, що разом з героями проживатимуть і читачі. Дуже радіємо цій новині та вирішили пригадати які ще книги Старого Лева перемагали у цій премії в різні роки

2013 рік

Перша нагорода Старого Лева!  Мар'яна Прохасько та Тарас Прохасько здобули перемогу у Дитячій книзі року ВВС за книгу «Хто зробить сніг». Це тепла казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг. 

2014 рік

Софія Андрухович та книга «Фелікс Австрія» отримують «Книгу року ВВС». У центрі історії Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. І на тлі епохи – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти. Книга стала справжнім бестселером в Україні та отримала, навіть, була екранізована (фільм «Віддана»)!   

 

2015 рік

Цього року книги Старого Лева перемогли одразу у двох номінаціях! Василь Махно – у Книзі року BBC – за збірку короткої прози «Дім у Бейтінґ Голлов», а Андрій Бачинський з книгою «140 децибелів тиші» – у Дитячій Книзі року ВВС. 

2016 рік 

Книгу року BBC отримала книга «Забуття» Тані Малярчук. У романі тісно переплетена історія життя філософа та політика В’ячеслава Липинського та молодої жінки, в уста якої авторка вкладає розповідь про цього чоловіка. Головна героїня досліджує старі газети, щоб віднайти власну ідентичність і доторкнутися до минулого, яке вирізали з її історії, як з кіноплівки.

2018 рік

Серед номінацій премії з'являється нова – Книга року ВВС-Есеїстика. І того ж року перемогу у ній здобуває Андрiй Бондар та його збірка малої прози «Церебро», що впроваджує читачів у химерний світ маленьких людських пригод. Випадкові зустрічі, типові ситуації, які трапляються в кожного, спонукають замислитись, ухвалити рішення, діяти. 

2022 рік

Андрій Бачинський вдруге перемагає у номінації «Дитяча книга року BBC» та стає першим дитячим письменником, що двічі удостоївся цієї премії! Цього разу за книгу «Примари Чорної діброви» – історію для дітей та підлітків про вміння гуртуватись перед небезпекою та допомагати тим, хто поруч. 

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage