У четвер, 18 липня, «Видавництво Старого Лева» запрошує на презентацію книги Олександра і Павла Михедів «Живі. Зрозуміти українську літературу», яка відбудеться у Книгарні «Cенс» (м. Київ, вул. Хрещатик, 34).
Микола Гоголь, Василь Стефаник, Олена Теліга, Іван Багряний, Михайло Коцюбинський, Микола Хвильовий — класики, про яких, здається, ми знаємо все. Однак, книга Олександра і Павла Михедів «Живі. Зрозуміти українську літературу» закликає нас читати, здавалося б, знайомі тексти впритул. Розширювати уявлення про корпус відомої спадщини, перечитувати біографії, щоденники, листи, літературознавчі праці із емоцією подивування, відкриття і захоплення.
Якими підлітками були наші класики? Які проблеми їх турбували? Чи обирали вони мову? Які непрості вибори стояли перед ними? Про усе це – у розмові сина і батька, письменника і літературознавця, Олександра і Павла Михедів.
Про художнє оформлення книги розповість ілюстраторка Андріана Чуніс, а модеруватиме розмову журналістка Єлизавета Цареградська.
Початок о 19:00. Вхід вільний.
Книга «Живі. Зрозуміти українську літературу»:
Микола Гоголь, Василь Стефаник, Олена Теліга, Іван Багряний, Михайло Коцюбинський, Микола Хвильовий — класики, про яких, здається, ми знаємо все. Однак, що буде, якщо читати їхні твори, як уперше? Пропускати їхнє життя через власні досвіди та постійно запитувати: які були стосунки з батьками? Чи свідомо вони обрали українську мову? Якими підлітками були? Чи формувала їх популярна масова література? З якими проблемами стикалися, коли їм було двадцять? Який непростий життєвий вибір стояв перед ними тридцятилітніми, коли на українську землю приходив черговий терор? Чи є призабуті й маловідомі шедеври поза звичним каноном, які так актуальні зараз?
Олександр і Павло Михеди, син і батько, письменник і літературознавець, запрошують у мандрівку двома століттями української літератури — від розповідей про життя класиків до розмови про покоління українців, на чию долю щоразу випадають жахливі випробування.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно