11-12 травня запрошуємо на четвертий Coffee, Books & Vintage! На вас чекають два дні кавової атмосфери, розмов про важливе та сотні книг від улюблених видавництв! Старий Лев підготував для вас багато книжкових новинок, зустрічі з письменниками, поетами, громадськими діячами, людьми, які творять культуру, дискусії на важливі теми, а ще посиденьки за кавою та поетичні читання. Занотовуйте дати і приходьте на зустрічі!
Зустрінемось на території !FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26). Усі події відбуватимуться в укритті. Квитки на Coffee, Books & Vintage #4 за цим посиланням: https://concert.ua/uk/booking/coffee-books-and-vintage/
Також беріть з собою книги для Благодатнівської сільської бібліотеки Чорнобаївської сільської ради Херсонської області. Детальніше про стан бібліотеки та збір книг за цим посиланням.
11 травня
13:00 — Це, холєра, екзистенціалізм: презентація книжки Василя Карп'юка «Повільні танці» (видавництво Discursus)
Книжка Василя Карп’юка «Повільні танці» — це незвичні історії, які жанрово й тематично перебувають поза межами звичайного письменства. Нявка, яка переїхала до Києва, пес, який ділиться життєвою мудрістю за чашкою чаю, спілкування з родичами, яких вже давно немає в живих… У передмові до книжки літературознавець Ростислав Семків закликає: «Читайте Карп’юка, почніть просто зараз — вам болітиме, ви потрапите в сомнамбулічний стан, ви облаєте мене, що я підбив вас це прочитати, але точно станете багатшими».
Василь Карп’юк — письменник і видавець. Автор десяти книжок прози та поезії, серед них збірка віршів «Глінтвейн дорогою на Говерлу», цикл дитячих пригодницьких книжок про Олексу Довбуша, книжка есе «Ще літо, але вже все зрозуміло» та роман «Довбуш. Гідність або забуття». Лауреат премій видавництва «Смолоскип», українсько-німецької літературної Премії ім. Олеся Гончара та ін.
Ігор Котик — літературознавець, старший науковий співробітник відділу літературного процесу та компаративістики Інституту Івана Франка НАН України.
14:00 — Любов і війна. Зоя Казанжи та Мар'яна Савка про те, що тримає
Коли довкола темно, ми шукаємо для себе острівці світла, що триматимуть та вестимуть. Як віднаходити це світло у собі та оточуючих? За кого та що триматись, коли поряд війна? Про це, а також любов, книги та людей говоритимемо з письменницею, журналісткою Зоєю Казанжи. Модеруватиме розмову Мар’яна Савка.
15:00 — Прем’єра книги «Спадок на кістках». Розмова Юлії Чернінької та Андрія Сайчука
У суботу, 11 травня, о 15:00 запрошуємо на зустріч з письменницею Юлією Чернінькою та презентацію її нової книги. «Спадок на кістках» — це містичний трилер про реальну трагедію, яка сталася у червні 1941 року в урочищі Саліна на Львівщині, де комуністичний режим вбив тисячі українців. Про тягар минулого, переплетення людських доль часів та злочинів — у розмові авторки та тележурналіста Андрія Сайчука.
16:00 — Прихована пропаганда у кіно. Розмова за мотивами книжки «Твоя книга про кіно» Ольги Бірзул
Кінематограф неодноразово ставав зброєю масового ураження у руках пропагандистів різних режимів як у ХХ столітті, так і нині. Як картинка, голос та звук впливали (та впливають) на наше сприйняття побаченого? Чи еволюціонувала пропаганда у кіно? Та врешті як розпізнавати маніпуляції з екрану поговоримо з культурною менеджеркою, кураторкою кінопрограм та авторкою книжки «Твоя книга про кіно» Ольгою Бірзул. Модераторка: Євгенія Нестерович.
17:00 — Кольори поетичної весни: олива, піксель, мультикам. Дмитро Лазуткін та Мар'яна Савка
Дмитро Лазуткін — поет, журналіст, військовослужбовець, цьогорічний лауреат Шевченківської премії (з книгою «Закладка»). У межах Coffee, Books & Vintage #4 разом з модераторкою Мар'яною Савкою поговоримо про місце творчості у війську, поезію на лінії зіткнення, мистецькі ініціативи та що таке «культурний фронт». І, звісно, звучатимуть нові та давно знані вірші: про війну, весну та життя.
18:00 — «Тут були ми»: поетичні читання Артура Дроня
«Тут були ми» — збірка віршів поета та військовослужбовця Артура Дроня. Поезії, що увійшли до неї, написані на фронті, але вони не про війну. Вони про людей, які люблять більше, ніж бояться. Які були тут і не пішли звідси. Такою мовою солдати згадують своїх, а діти пишуть листи на аркушах шкільного зошита. Нею говорять про біль і надію. Прощаються і люблять. Усі вони у виконанні Артура Дроня прозвучать зі сцени Coffee, Books & Vintage #4 .
12 травня
13:00 — Незламні міста України: презентуємо серію абеток-енциклопедій «Книжечки-мандрівочки». Учасниці: Ірина Тараненко, Мар'яна Савка
«Книжечка-мандрівочка» — патріотична серія розповідей про українські міста у форматі мультфільмів та книжок. Нині світ побачили видання, що вийшли у «Видавництві Старого Лева» присвячені Харкову, Чернігову, Сумам, Запоріжжю, Миколаєву та Києву. Про роботу над проєктом, долучення зіркових авторів, інтерактив у книгах та війну як один з поштовхів до вивчення своїх міст поговорять авторка проєкту «Книга-мандрівка. Україна» Ірина Татаренко та головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.
14:00 — Творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів): українська книжкова ілюстрація в світовому контексті
Творча майстерня «Аґрафка» — творчий та сімейний тандем художників Романи Романишин та Андрія Лесіва, що нині є одними з найбільш популярних українських ілюстраторів за кордоном. Про тенденції в ілюструванні, зміну акцентів у часі війни, роботу над візуальним наповненням серії «Новітня класика» (зокрема книги «Дефіляда у Москві»), міжнародні нагороди та нові проєкти Романа та Андрій говоритимуть з модераторкою Оксаною Зьобро.
15:00 — Жінки. Історія. Розмова довкола книжки «501 факт, який треба знати з історії України»
Історія України — це історія тисяч і тисяч людей, які жили тут до нас та поряд з нами. Це історія воїнів, ремісників, землеробів, торговців, князів, мореплавців, вчених, підприємців, лікарів та волонтерів — чоловіків та жінок. Але часто жінки залишались за кулісами історичних подій, а точніше розповідей про них. Які цікаві жіночі біографії ховає українська історія? Як їх оприлюднювати? Про це, а ще про жінок та чоловіків, історію сучасну та минулу говоритимемо з авторкою книги «501 факт, який треба знати з історії України» Анною Шиманською. Модеруватиме розмову Оксана Зьобро.
16:00 — Читати. Говорити. Фоззі про книги «Червоні хащі» та «Хеві-метал»
Музикант гурту «Танок на Майдані Конґо», журналіст та письменник Олександр Фоззі Сидоренко та «Видавництво Старого Лева» запрошують на розмову про дві книжкові новинки — перевидання історії «Червоні хащі» та новий роман «Хеві-метал». Про літературу для дорослих та дітей, музику у книгах та книги у музиці, героїв і сюжети (без спойлерів) Фоззі розповість модераторці Мар'яні Савці у межах Coffee, Books & Vintage #4.
17:00 — Супергерої не лише в книжках: розмова з героєм центру Superhumans Олегом Цуньовським
Superhumans Center — сучасний центр, що займається протезуванням, реабілітацією та психологічною підтримкою постраждалих від війни. Його герої бачили війну та мають досвід ампутації й життя з протезами. Про улюблені книги, книжковий та життєвий досвід, екологічну комунікацію з ветеранами на зустрічі у межах Coffee, Books & Vintage #4 розповість військовий Олег Цуньовський. Тож чекаємо дітей та дорослих на розмову про життя, підтримку та супергероїв серед нас. Модеруватиме зустріч Оксана Зьобро.
18:00 — Люди на каві. Перформативні читання Марʼяни Савки і Остапа Вакулюка
Письменниця Мар’яна Савка та актор Остап Вакулюк читатимуть оповідання із прозової книги Мар’яни Савки «Люди на каві». Зі сцени лунатимуть тексти про звичайних людей, які живуть своє життя, з його драмами, болючими розривами і вічним прагненням щастя. Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подорожі та будують плани. Музичну атмосферу вечора творитимуть пісні з репертуару тріо «Мар’яничі» під супровід гітари та фортепіано. Оповідання у ролях читатимуть: письменниця, головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка та актор театру і кіно Остап Вакулюк. Гітара — Сергій Гурін. Фортепіано — Сергій Колесник.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно