"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Зорі у квадраті» Ольги Ковалевської - в Сумах
Уже цієї п’ятниці, 9 червня, у Сумах відбудеться презентація поетичної книги Ольги Ковалевської «Зорі у квадраті». Запрошуємо читачів о 17:30 у Сумську міську галерею (вул. Соборна, 27) відвідати зустріч з письменницею, модератор – Владислав Івченко.
 
Літературознавці та філософи часто називають поезію «алгеброю метафор». Цю тезу підтверджує назва книжки Ольги Ковалевської — «Зорі у квадраті». Однак, математики тут небагато, — значно більше світлої наївності та нещадної самоіронії з вуст дитини, яка виросла, але так і не подорослішала. Філософія цієї книжки заснована на фундаментальних речах — любові до людей та світу. Тож перехід від фізики до метафізики можна і не помітити…
 
За словами Ольги Ковалевської, географія книжки охоплює чотири міста: Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Київ та Суми. «Найбільш ранні вірші писались у віці 15 років, - каже авторка. - Найпізніші - ті, що писалися нещодавно. Тобто під цією обкладинкою вмістились 15 років життя: спостережень, філософських роздумів, любовних історій»
 
«Я люблю, коли книжка віршів складається в одну історію, - говорить про «Зорі у квадраті» Мар'яна Савка. -  А ця книжка для мене — це історія дівчинки, яка, дорослішаючи, обрала вірші інструментом власного пізнання світу. Ось вона сторожко іде стежкою, в руках невеликий ліхтарик, який вихоплює з імли якісь несподівані вітражні пазли — і вони зблискують звабливим сяйвом наївно зворушливих істин, але ще не дають розуміння всієї картини. Але дівчинка сміливо йде далі, промінь ліхтарика стає все сильнішим і потужнішим, просвічує наскрізь реальність, віднаходячи там усе більше сенсів, кольорів, почуттів. І врешті це вже не ліхтарик  — це вже схоже на світло велетенського екрана, на якому іде повнометражний фільм, таке справжнє соковите кіно, з вічним сюжетом пошуку кохання та сенсу буття».
 
Ольга Ковалевська - журналістка, поетеса. Народилася у Хмельницькому. Закінчила Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Протягом 2007-2010 рр. отримала музичну освіту у студіях при Національній заслуженій капелі бандуристів та Народному хорі ім. Верьовки. Була ведучою «Яскравого радіо» (м. Київ), де створювала програми про провідних українських музикантів і культурних діячів. Співпрацювала з Сергієм Фоменко (гурт «Мандри»), скрипалькою Мирославою Которович та джазовим гуртом «JT Fresh» як PR-менеджер. Вела програму «Сумщина Incognita» на телеканалі UA:СУМИ. Протягом 2016 року організувала творчі проекти у Сумах: музично-поетичну виставу «Двічі нескінченність» за участі Каті Chilly та Романа Гриньківа; виставка колажів до власних віршів за участі творчих людей м. Суми «Зорі у квадраті».
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage