0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Знайомство з туконі – тепер це реально!
Ось і стартував в Києві один із найбільших книжкових фестивалів України. Старий Лев приготував для читачів і читачок понад 50 новинок, більше 30 подій, а ще – унікальний проект «Знайомство з Туконі» за мотивами книжок-картинок Оксани Були. Завдяки ньому гості Книжкового Арсеналу можуть не лише дізнатися більше про цих милих і атмосферних лісових духів, а й буквально з ними познайомитися. Як? Усе завдяки технологіям віртуальної реальності! Вже сотні відвідувачів – як маленьких, так і дорослих, скористалися такою нагодою.
 
 
 Проект розробили спільними зусиллями Оксани Були, Мистецького Арсеналу, «New Cave Media», «Видавництва Старого Лева», «ЛакіБукс». «Знайомство з Туконі» – спосіб показати, що найсучасніші технології не обов’язково відволікають від книжок, а навпаки можуть спонукати читати більше й відкривати нові й нові літературні світи. І вирішили розпочати із чудових істот, що населяють наш світ та дбають про природу та її мешканців. Вигадала Туконі художниця Оксана Була, яка й створила серію книжок для дітлахів, де головними героями є ці лісові духи – «Туконі – мешканець лісу», «Зубр шукає гніздо» та «Ведмідь не хоче спати». Усі туконі різні, але водночас їх об’єднує дружба та любов до природи й світу, в якому вони живуть. Вони дбають про рослини і про тварин — насправді це їхня улюблена справа.
 
 
А тепер Туконі стали головними персонажами чудового проекту, де поєдналися віртуальна реальність та відео 360°, анімація та класична книжкова ілюстрація. Одягаючи VR-окуляри Google Cardboard, відвідувач наче потрапляє на природу – у карпатський ліс, на луг серед квітів чи у сонячну долину, насолоджуючись її краєвидами й знайомлячись з Туконі. Тут є й Туконі, який робить рюкзачки для своїх друзів, і Вогник, котрий дбає про багаття, і Мох із чимось дуже важливим у вузлику, і Друг птахів, і загадкова Онакона та інші.
 
 
«Ми знімали відео 360° — здебільшого у Карпатах, і трішки в Київській області, — розповідає Микита Богданов із «New Cave Media». – Потім ми працювали з Туконі – з кожним окремо, анімували їх і поєднували з відео, відзнятими раніше. Далі розробник зібрав усе разом – так народилася аплікація для смартфону. Окрім того, ми створили меню для цієї програми, способи взаємодії з Туконі». Так усі охочі можуть не тільки побачити Туконі у природньому середовищі, а й знайти їх у схованці за деревом, помахати їм ручкою і не тільки».
 
 
Цей проект є одним із наймасштабніших технологічних подій в програмі цьогорічного Книжкового Арсеналу. Це унікальний приклад поєднання інноваційних технологій і книжок. Такий підхід до історії дає змогу розширити звичні способи сприйняття літератури. Однак і це ще не все — проект запрошує читача стати активним співучасником розповіді. Як саме? Для цього потрібно лише одягнути окуляри…
 
 
 
Вам може бути цікаво
День народження ялинки
Сніговірші для малят
«Якщо лікар не відчуває біль пацієнта − він поганий лікар» − Генрі Марш
Подарунок від святого Миколая
Олійник Наталія
Різдво у лісі
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати