"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Зіркові та довгоочікувані: іноземні гості Книжкового Арсеналу від Старого Лева
Щороку фестиваль Книжковий Арсенал стає місцем зустрічі з різними авторами, шансом почути наживо голоси тих, кого ми знаємо з улюблених книжок. 2019-ий не стане винятком, бо Старий Лев везе до Києва зіркових та довгоочікуваних гостей:) Вже вдруге на Арсенал завітає фаворит читачів неймовірних пригод Франчески — Дорж Бату (торік зустріч стала справжнім аншлагом!); вперше відвідає Україну письменниця й акторка з Норвегії Ібен Акерлі та розповість про роботу з дуже непростими темами в дитячій літературі; а також один із найвідоміших та найкращих письменників Словенії — Алеш Штеґер. Дізнаймося трішки більше про наших гостей, їхні книжки та події за їхньої участі, щоб не проґавити:)
 
 
Дорж Бату повертається із другою «Франческою»
 
Неодноразово читачі «Франчески» запитували, коли ж приїде Дорж Бату? Нарешті можемо сказати точну дату: письменник приїде до України презентувати другу частину пригод героїв Командного центру управління польотами NASA – «Франческа. Володарка офіцерського жетона».
Якщо ви ще не в курсі неймовірного життєвого та творчого шляху Доржа Бату від журналіста до коригувальника траєкторій NASA, то ось вам декілька цікавих фактів. Автор народився і виріс у Бурятії, закінчив Бурятський державний університет. За освітою історик-сходознавець, спеціаліст з історії Китаю. Одружився з американською модельєркою українського походження Яриною Жук і 2002 року переїхав жити до України. Разом виховують двох доньок, Софію та Христину. Раніше Дорж працював телевізійним журналістом на загально-національних каналах «1+1» та «Інтер», однак, переїхавши до США, працював кореспондентом «ТСН» та «Голосу Америки», є членом Медіакорпусу ООН. А вже зараз письменник коригує траєкторії і контролює польоти космічних кораблів та сателітів у Національному управлінні аеронавтики і космосу. Історіями з роботи в NASA ділиться на своїй сторінці у Facebook.
 
У новій книжці Доржа Бату Франческа отримує офіцерське звання, а також порцію нових викликів та робочих курйозів. У центрі сюжету «Франческа. Володарка офіцерського жетона» – працівники NASA, які відповідають за траєкторії та орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. Космічні робочі будні Доржа, його напарниці Франчески, полковника Вескотта, Сари та професора Рассела наповнені кумедними й незвичайними історіями та халепами, у які найчастіше потрапляє саме сицилійка Франческа.
 
Цьогоріч автора Франчески можна буде побачити й послухати аж на трьох подіях Книжкового Арсеналу:
 
П’ятниця, 24 травня
 
17:00 – 17:45. Зал «Фарби» – «Різні. Рівні. Унікальні». Ібен Акерлі про інклюзію й менторство в житті та літературі і свою книжку для дітей «Ларс. LOL». Учасники: Ібен Акерлі (Норвегія), Дорж Бату (США). Організатор: Видавництво Старого Лева.
 
Субота, 25 травня
 
15:00 ​–​ 15:45. ​Зал «Пролог»​ – ​«Феміністки не носять рожевого». Серйозно? Приватні історії про фемінізм.​ Учасники: Ганна Лелів, Катя Тейлор, Уляна Бойко, Дорж Бату, Володимир Єрмоленко. Організатор: Видавництво Старого Лева.
 
17:00 – 17:45. ​Зал «Сфера».​ ​Зустріч «Франческа повертається! Команда, або Щодня, як маленька війна». Дорж Бату про командну роботу, персональну відповідальність і нову книжку «Франческа. Володарка офіцерського жетона» Доржа Бату. ​Учасники: Дорж Бату (США), Олекса Негребецький, Олексій Парновський, Мар'яна Савка. Організатор: Видавництво Старого Лева.
 
Ібен Акерлі – акторка, яка пише інклюзивні книжки для дітей
 
У Норвегії Ібен Акерлі відома як акторка кіно та серіалів, а також як авторка популярної книжки для дітей «Ларс.LOL» (найкраще дитяче видання за версією премії ARK у Норвегії 2016 року).
Ібен живе між Осло і Копенгагеном. Володіє норвезькою й данською мовами. Також вона активна учасниця літературних проектів: дебютувала з книгою «Ларс. LOL» про хлопчика з синдромом Дауна. Книга отримала безліч схвальних відгуків серед критиків. Перш ніж написати її, Ібен здобула диплом Викладача Спеціальної Освіти й стала фахівчинею з комплексної медико-педагогічної, професійної та соціальної реабілітації осіб, які мають психічні та фізичні порушення.
 
Cеред відомих кіноролей акторки: роль дочки прем'єр-міністра в серіалі «Багатство» (2016), а також головні ролі у художніх фільмах «Дріади – дівчатка не плачуть» (2015) та «Вікторія: Історія кохання» (2013). У 2019 році заплановані зйомки акторки у фільмах «Мортал» (2019), режисером якого є Андре Овредал, і «Озеро мертвих» (2019).
 
Дебютна книжка Ібен Акерлі «Ларс. LOL» вийде українською у «Видавництві Старого Лева» напередодні Книжкового Арсеналу. У ній авторка познайомить читачів з історією про дівчинку Аманду, яка попри шкільне життя має опікуватися першокласником із синдромом Дауна – Ларсом. Перед дівчиною непросте завдання: вона не тільки має знайти спільну мову з Ларсом, який може стати їй веселим та вірним другом, а й захистити його від можливих цькувань.
 
Заходи з Ібен Акерлі:
 
П’ятниця, 24 травня
 
17:00 – 17:45. Зал «Фарби» – «Різні. Рівні. Унікальні». Ібен Акерлі про інклюзію й менторство в житті та літературі і свою книжку для дітей «Ларс. LOL». Учасники: Ібен Акерлі (Норвегія), Дорж Бату (США). Організатор: Видавництво Старого Лева.
Видання книжки та приїзд Ібен Акерлі здійснено за підтримки Посольства Норвегії в Україні та NORLA.
 
 
Алеш Штеґер — один із найкращих письменників покоління
 
Радо знайомимо вас ще з одним гостем фестивалю — словенським поетом, перекладачем, видавцем, організатором перформансів Алешем Штеґером. У Словенії його вважають одним із найкращих письменників свого покоління. 1997 року його друга поетична збірка «Кашмір» отримала чимало схвальних відгуків на міжнародному рівні. А четверта збірка — «Книга речей» (2005) — нагороджена премією Рочестерського університету за кращу перекладну книгу.
Починаючи з 2012-го, Штеґер влаштовує щорічні письменницькі перформанси «Написано з місця», які проводились у Фукусімі, Мехіко й Белграді.
 
У межах мистецької стипендії DAAD у Берліні вийшла друком його збірка оповідально-есеїстичних нотаток і фотографій під назвою «Прусський парк» (2009).
 
1998 року Алеш Штеґер отримав премію Вероніки, 2007-го —  премію Рожанца за збірку есеїв «Берлін», 2016-го став лауреатом німецької премії Хорста Бенека, як «один із найбільш важливих й самобутніх поетів» своєї країни. Від 2014 року Штеґер є членом Берлінської академії мистецтв. Книжки Штеґера переклали понад 16 мовами і публікували у журналі «The New Yorker».
 
Окрім письменницької роботи, займається також перекладами з іспанської та німецької мов, зокрема творів Ґоттфріда Бенна, Дурса Ґрюнбайна й Пабло Неруди.
 
На Книжковому Арсеналі Алеш Штеґер презентує свій культовий роман «Прощення», який вже зовсім скоро вийде друком українською у «Видавництві Старого Лева». Про це він говоритиме з письменниками Юрієм Андруховичем і Мар’яною Савкою. Книжка оповідає про незвичні події, що відбулись одного разу в культурній столиці Європи — місті Марибор. У головних героїв, колишнього саєнтолога Адама Білого та журналістки Рози Портеро, є місія — детоксикація світу від отрути і гріхів минулого через прощення та звільнення душ. Метод — знищення могутнього «Великого Орка», який править містом і всіма його мешканцями, не гребуючи нічим.
 
Заходи з Алешем Штеґером:
 
П’ятниця, 24 травня
15:00 – 15:45. Зал «Екслібрис». – Українсько-словенський діалог «Культура і колективна пам'ять: приватно та офіційно» Алеша Штеґера (Словенія), автора книжки «Прощення», та Юрія Андруховича. Модераторка: Мар'яна Савка. Організатор: Видавництво Старого Лева.
Видання книжки та приїзд Алеша Штеґера здійснено за підтримки Slovenian Book Agency.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage