0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Зіркові та довгоочікувані: іноземні гості Книжкового Арсеналу від Старого Лева
Щороку фестиваль Книжковий Арсенал стає місцем зустрічі з різними авторами, шансом почути наживо голоси тих, кого ми знаємо з улюблених книжок. 2019-ий не стане винятком, бо Старий Лев везе до Києва зіркових та довгоочікуваних гостей:) Вже вдруге на Арсенал завітає фаворит читачів неймовірних пригод Франчески — Дорж Бату (торік зустріч стала справжнім аншлагом!); вперше відвідає Україну письменниця й акторка з Норвегії Ібен Акерлі та розповість про роботу з дуже непростими темами в дитячій літературі; а також один із найвідоміших та найкращих письменників Словенії — Алеш Штеґер. Дізнаймося трішки більше про наших гостей, їхні книжки та події за їхньої участі, щоб не проґавити:)
 
 
Дорж Бату повертається із другою «Франческою»
 
Неодноразово читачі «Франчески» запитували, коли ж приїде Дорж Бату? Нарешті можемо сказати точну дату: письменник приїде до України презентувати другу частину пригод героїв Командного центру управління польотами NASA – «Франческа. Володарка офіцерського жетона».
Якщо ви ще не в курсі неймовірного життєвого та творчого шляху Доржа Бату від журналіста до коригувальника траєкторій NASA, то ось вам декілька цікавих фактів. Автор народився і виріс у Бурятії, закінчив Бурятський державний університет. За освітою історик-сходознавець, спеціаліст з історії Китаю. Одружився з американською модельєркою українського походження Яриною Жук і 2002 року переїхав жити до України. Разом виховують двох доньок, Софію та Христину. Раніше Дорж працював телевізійним журналістом на загально-національних каналах «1+1» та «Інтер», однак, переїхавши до США, працював кореспондентом «ТСН» та «Голосу Америки», є членом Медіакорпусу ООН. А вже зараз письменник коригує траєкторії і контролює польоти космічних кораблів та сателітів у Національному управлінні аеронавтики і космосу. Історіями з роботи в NASA ділиться на своїй сторінці у Facebook.
 
У новій книжці Доржа Бату Франческа отримує офіцерське звання, а також порцію нових викликів та робочих курйозів. У центрі сюжету «Франческа. Володарка офіцерського жетона» – працівники NASA, які відповідають за траєкторії та орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. Космічні робочі будні Доржа, його напарниці Франчески, полковника Вескотта, Сари та професора Рассела наповнені кумедними й незвичайними історіями та халепами, у які найчастіше потрапляє саме сицилійка Франческа.
 
Цьогоріч автора Франчески можна буде побачити й послухати аж на трьох подіях Книжкового Арсеналу:
 
П’ятниця, 24 травня
 
17:00 – 17:45. Зал «Фарби» – «Різні. Рівні. Унікальні». Ібен Акерлі про інклюзію й менторство в житті та літературі і свою книжку для дітей «Ларс. LOL». Учасники: Ібен Акерлі (Норвегія), Дорж Бату (США). Організатор: Видавництво Старого Лева.
 
Субота, 25 травня
 
15:00 ​–​ 15:45. ​Зал «Пролог»​ – ​«Феміністки не носять рожевого». Серйозно? Приватні історії про фемінізм.​ Учасники: Ганна Лелів, Катя Тейлор, Уляна Бойко, Дорж Бату, Володимир Єрмоленко. Організатор: Видавництво Старого Лева.
 
17:00 – 17:45. ​Зал «Сфера».​ ​Зустріч «Франческа повертається! Команда, або Щодня, як маленька війна». Дорж Бату про командну роботу, персональну відповідальність і нову книжку «Франческа. Володарка офіцерського жетона» Доржа Бату. ​Учасники: Дорж Бату (США), Олекса Негребецький, Олексій Парновський, Мар'яна Савка. Організатор: Видавництво Старого Лева.
 
Ібен Акерлі – акторка, яка пише інклюзивні книжки для дітей
 
У Норвегії Ібен Акерлі відома як акторка кіно та серіалів, а також як авторка популярної книжки для дітей «Ларс.LOL» (найкраще дитяче видання за версією премії ARK у Норвегії 2016 року).
Ібен живе між Осло і Копенгагеном. Володіє норвезькою й данською мовами. Також вона активна учасниця літературних проектів: дебютувала з книгою «Ларс. LOL» про хлопчика з синдромом Дауна. Книга отримала безліч схвальних відгуків серед критиків. Перш ніж написати її, Ібен здобула диплом Викладача Спеціальної Освіти й стала фахівчинею з комплексної медико-педагогічної, професійної та соціальної реабілітації осіб, які мають психічні та фізичні порушення.
 
Cеред відомих кіноролей акторки: роль дочки прем'єр-міністра в серіалі «Багатство» (2016), а також головні ролі у художніх фільмах «Дріади – дівчатка не плачуть» (2015) та «Вікторія: Історія кохання» (2013). У 2019 році заплановані зйомки акторки у фільмах «Мортал» (2019), режисером якого є Андре Овредал, і «Озеро мертвих» (2019).
 
Дебютна книжка Ібен Акерлі «Ларс. LOL» вийде українською у «Видавництві Старого Лева» напередодні Книжкового Арсеналу. У ній авторка познайомить читачів з історією про дівчинку Аманду, яка попри шкільне життя має опікуватися першокласником із синдромом Дауна – Ларсом. Перед дівчиною непросте завдання: вона не тільки має знайти спільну мову з Ларсом, який може стати їй веселим та вірним другом, а й захистити його від можливих цькувань.
 
Заходи з Ібен Акерлі:
 
П’ятниця, 24 травня
 
17:00 – 17:45. Зал «Фарби» – «Різні. Рівні. Унікальні». Ібен Акерлі про інклюзію й менторство в житті та літературі і свою книжку для дітей «Ларс. LOL». Учасники: Ібен Акерлі (Норвегія), Дорж Бату (США). Організатор: Видавництво Старого Лева.
Видання книжки та приїзд Ібен Акерлі здійснено за підтримки Посольства Норвегії в Україні та NORLA.
 
 
Алеш Штеґер — один із найкращих письменників покоління
 
Радо знайомимо вас ще з одним гостем фестивалю — словенським поетом, перекладачем, видавцем, організатором перформансів Алешем Штеґером. У Словенії його вважають одним із найкращих письменників свого покоління. 1997 року його друга поетична збірка «Кашмір» отримала чимало схвальних відгуків на міжнародному рівні. А четверта збірка — «Книга речей» (2005) — нагороджена премією Рочестерського університету за кращу перекладну книгу.
Починаючи з 2012-го, Штеґер влаштовує щорічні письменницькі перформанси «Написано з місця», які проводились у Фукусімі, Мехіко й Белграді.
 
У межах мистецької стипендії DAAD у Берліні вийшла друком його збірка оповідально-есеїстичних нотаток і фотографій під назвою «Прусський парк» (2009).
 
1998 року Алеш Штеґер отримав премію Вероніки, 2007-го —  премію Рожанца за збірку есеїв «Берлін», 2016-го став лауреатом німецької премії Хорста Бенека, як «один із найбільш важливих й самобутніх поетів» своєї країни. Від 2014 року Штеґер є членом Берлінської академії мистецтв. Книжки Штеґера переклали понад 16 мовами і публікували у журналі «The New Yorker».
 
Окрім письменницької роботи, займається також перекладами з іспанської та німецької мов, зокрема творів Ґоттфріда Бенна, Дурса Ґрюнбайна й Пабло Неруди.
 
На Книжковому Арсеналі Алеш Штеґер презентує свій культовий роман «Прощення», який вже зовсім скоро вийде друком українською у «Видавництві Старого Лева». Про це він говоритиме з письменниками Юрієм Андруховичем і Мар’яною Савкою. Книжка оповідає про незвичні події, що відбулись одного разу в культурній столиці Європи — місті Марибор. У головних героїв, колишнього саєнтолога Адама Білого та журналістки Рози Портеро, є місія — детоксикація світу від отрути і гріхів минулого через прощення та звільнення душ. Метод — знищення могутнього «Великого Орка», який править містом і всіма його мешканцями, не гребуючи нічим.
 
Заходи з Алешем Штеґером:
 
П’ятниця, 24 травня
15:00 – 15:45. Зал «Екслібрис». – Українсько-словенський діалог «Культура і колективна пам'ять: приватно та офіційно» Алеша Штеґера (Словенія), автора книжки «Прощення», та Юрія Андруховича. Модераторка: Мар'яна Савка. Організатор: Видавництво Старого Лева.
Видання книжки та приїзд Алеша Штеґера здійснено за підтримки Slovenian Book Agency.
 
Вам може бути цікаво
Роман Саллі Руні «Нормальні люди» вийде українською у «Видавництві Старого Лева»!
Що відчувати, читаючи «Оптику Бога»
Книжковий 2020. Що чекати від Старого Лева (доросла література)
Вірш дня. Григорій Чубай
Створять серіал за циклом книг «Варта» Террі Пратчетта
«До краси» Давіда Фоенкіноса: літературна елегантність та культурна автентичність
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Надія Заваруєва
Вичитайте, будь ласка, текст, в ньому є помилки.
10-05-2019 23:15 |
Avatar
Старий Лев
Добрий день. Просимо вибачення за незручності і дякуємо за вашу уважність!
13-05-2019 14:41 |