0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Жіноче Євангеліє від Христі Венгринюк
Читачі значно охочіше звертаються до романів, аніж до збірок оповідань. Це й зрозуміло: щойно починаєш наближатися до суті оповідання, а воно вже закінчилося, і треба проробляти всю читацьку роботу знов. Оповідання Христі Венгринюк зі збірки «Народжуватися і помирати взутими» такі коротенькі, що читати їх варто або маленькими порціями, або швидко й похапцем, так само, як поетичні тексти, виловлюючи з них окремі образи й настрої.
 
Тетяна Петренко, Громадське радіо
 
Це оповідання на вічні теми – про любов, смерть і пошук свого шляху до істини. Але любов тут дуже тілесна й жорстока, смерть всюдисуща, і ще треба з’ясуватися, до якого такого Бога чи істини пролягає життєвий шлях героїв.
 
Коротенькі тексти Венгринюк відрізняє загострене відчуття еротичності й смертності, оповідання буквально просякнуті сексом і смертю (тобто, еросом і танатосом). Все дуже закономірна: постійна присутність смерті потребує сильнішого буяння життя, тобто еротики. Вона показується в оповіданнях зі зірки як буйство рослин, які вирощує героїня одного з текстів, чи як нестримна сексуальність, що ховається за мішкуватим одягом напівбожевільних чи невпевнених у собі персонажок.
 
І якщо вже порівнювати оповідання Венгринюк із поезією – то передовсім з віршами Сергія Жадана, адже тут повно біблійних образів, що постають у сучасному й дещо несподіваному контексті. Наприклад, старий, що шукав ту саму рибу, якою ділився Ісус, знаходить її в несподіваному місці, у жіночому тілі. А двоє давно закоханих спостерігають наближення чергового біблійного потопу та сподіваються пережити його, оскільки вони змогли відшукати одне одного перед початком катастрофи. А кожна пара тварин, як ми знаємо з Біблії, гідна порятунку.
 
До теми: купити книжку «Народжуватися і помирати взутими»
А ще і чоловічі, і жіночі персонажі Венгринюк постійно перебувають у пошуках свого шляху. І оскільки Бог є любов, то жінки із цих текстів шукають божественний вогонь у звичайному земному коханні.
 
Тож не бійтесь зазирати до збірок оповідань, зокрема до книжки Христі Венринюк «Народжуватися і помирати взутими» від Видавництва Старого Лева, де письменниця описала багато фантасмагорійних картин любові.


Вам може бути цікаво
каміньсадліс
Черняхівська Вікторія
Пофронтеримо у Луцьку? Автори Старого Лева завітають на фестиваль «Фронтера»
Великі перипетії у маленькому місті: як «Поштова лихоманка» сколихнула весь Дискосвіт
Знижки до 30% на новинки електронних книг!
Даруємо знижку на дві книжки тижня: «Фелікс Австрія» та «Амадока»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати