"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«З дітьми потрібно говорити про війну», - видавець Мар'яна Савка
Розповідати дітям про ситуацію в країні потрібно правдиво, але з позиції захисту, вважає головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар'яна Савка.
 
«Дитина повинна розуміти, що відбувається, але при цьому відчувати, що її захистять у будь-якому випадку», - каже видавець.
 
Мар'яна Савка рекомендує читати у воєнний час дітям життєствердні книги з щасливими фіналами і великою кількістю гумору.
 
«Те, що зараз відбувається, легше переживати людям з високою психологічною стійкістю і почуттям гумору. Навіть солдатам варто читати смішні оповідання: від цього людина стає психологічно більш сильною», - каже вона.
 
Рішення Форуму видавців, що відбудеться у Львові з 11 по 14 вересня, про недоречність присутності на форумі російських видавництв вона називає цілком очікуваним, враховуючи глибину конфлікту між Україною і Росією.
 
«Мабуть серед російських письменників, які мали брати участь у форумі, чимало тих, хто внутрішньо підтримує українців, а не Путіна. Але є позиція держави. А наше завдання - знайти слова, щоб пояснити це друзям з іншої сторони кордону, втім багато з них самі все розуміють», - каже Мар'яна Савка.
 
При цьому вона підкреслює необхідність введення квотування для точок продажу книг - тоді українські книги з'являться і на сході, і на півдні. «Інакше виглядає, що, з одного боку, ми бойкотуємо присутність російських книг на форумі, а з іншого - країна завалена книгами російського виробника», - каже видавець, відзначаючи, що власником більшості книжкових мереж в Україні є російське видавництво «Эксмо».
 
Повний текст інтерв'ю з Мар'яною Савкою читайте в «НВ» № 15 22 серпня
 
Фото - Александр Медведев
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage