"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Young Adult: 7 книжок для тих, кому завжди 17 років
Є такий чарівний вік, коли ти вже не зовсім підліток, але й не «справжній дорослий», як оті всі занадто серйозні, заклопотані і нудні дядечки й тітоньки навколо. Цей благословенний стан називається Young adult. Отже, пропонуємо сім дієвих книжок для тих, кому 17. За паспортом чи у душі.
 
Тетяна Гордієнко, WOMO
 
«Персеполіс» Маржана Сатрапі, «Видавництво»
 
Графічний роман іранки Маржан Сатрапі майже одразу став культовим: у світі продано близько півтора мільйони примірників. Це не історія про супергероїв, це історія дитинства і юності Маржан до, під час і після Ісламської революції в Ірані, коли з доволі прогресивної арабської країни Іран став ісламською республікою, де не було місця для волелюбних дівчат, які захоплюються рок-музикою, тому що це проти «традиційних цінностей». Книгу Сатрапі перекладено на 20 мов, а в США вона навіть входить до учбових програм більше ніж 160 коледжів та університетів. В 2007 році роман екранізували — повнометражний мультфільм отримав спеціальну премію журі в Каннах та був номінований на «Оскар».
 
«Аутсайдери» Сьюзен Гінтон, «Віват»
 
Сьюзен Гінтон почала писати цей роман, коли їй було 15 років, а закінчила у 18. Три брати-підлітки є членами молодіжної банди. Війна банд — безглузде протистояння, яке віддзеркалює класову нерівність: хлопчики й дівчата з «пролетаріїв» проти «мажорів». Але дружба й кохання, людяність і юність виявляються тими цінностями, які надають сенс життю. На жаль, іноді ми розуміємо це надто пізно, втрачаючи когось чи щось, що було нескінченно дорогим для нас. Роман «Аутсайдери» визнано найкращою книжкою для підлітків за версією New York Herald Tribune та Американської бібліотечної асоціації, а екранізовано його було Френсісом Фордом Копполою.
 
«Тринадцять причин «Чому»» Джея Ашера, «КМ-Букс»
 
Всі читають цей бестселер, всі дивляться серіал, знятий за його сюжетом. Історія зовсім не проста, адже йдеться про життя дівчини, яка скоїла самогубство. Юний Клей Дженсен знаходить на ґанку свого будинку посилку без зворотної адреси. Всередині — тринадцять касет, що їх записала вже покійна Ханна Бейкер. І на всіх цих касетах — причини, чому її не стало. На одній з касет вона згадує і Клея, а це означає, що й він причетний до її смерті. Усю ніч Клей слухає історію Ханни і прямує складеним нею маршрутом: на маленькій мапі вона відмітила місця, що стали фатальними для неї. Можливо, краще б таємниці Ханни було поховано разом з нею, проте Клеєві доведеться дізнатися про те, що змінить його життя раз і назавжди.
 
«Таврована» Сесілії Ахерн, «Рідна мова»
 
Ірландка Сесілія Ахерн написала свій перший бестселер «PS I Love You» у 21 рік, і продовжує тішити своїх численних прихильників дуже гарно написаними книжками про молоде життя. «Таврована»- історія про шкідливість перфекціонізму, про гонитву за ідеальним образом. Селестіна Норт — така собі ідеальна, «правильна» дівчина. Вона добра дока є милою подругою, відмінницею й обраницею  неймовірного Арта Кревана. Але одного разу Селестіна потрапила в непередбачувану ситуацію і, діючи за покликом серця, порушила закон. Що тепер — в’язниця, або Тавро, яке ставлять на скроні за невірне рішення, на язиці — за брехню, за крадіжку — на правій долоні, за зраду Трибуналові — на грудях, за те, що не йдеш в ногу з суспільством, — на правій нозі. Такий цей антиутопічний світ, де дозволено бути лише «ідеальним». До речі, друга частина цієї історії називається «Ідеал».
 
 
«Happy End, попри все?..» Ніни Елізабет Ґрьонтведт, «Видавництво Старого Лева»
 
Уда Андреа Стоккгейм, головна героїня, вже знайома українським читачам за книгами «Привіт, це я!» та «Абсолютно нецілована». У третій частині Уда навчається у старшій школі, і майже одразу в неї з’являється коханий. Але виявляється, що кохання — дивна й складна річ. Не завжди воно закінчується хеппі-ендом. Дорослі взагалі кажуть, що закоханість — то лише вплив гормонів. Хто ж правий?\
До теми: купити книжку «Happy End, попри все?..»
«Небезпечні мандри» Річарда Адамса, «Рідна мова»
Роман про кроликів, яким доводиться мігрувати, — це зовсім не про кролів. Це одна з чудових філософських і пригодницьких книжок, яка формує молоду людину так само, як, наприклад, «Маленький принц». Мандри, сповнені небезпек, зробили кількох відчайдухів справжніми друзями, героями, сміливцями. За цю книгу автор отримав дві найпрестижніші британські нагороди у дитячій літературі — Медаль Карнегі (1972) та премію газети «Гардіан» (1973).
 
«Джонатан Лівінгстон, мартин» Ричарда Баха, «КМ-Букс»
 
Невелика за об’ємом книжка, яка має мільйони шанувальників різного віку у всьому світі. Сюжет ніби й простий: молодий птах, мартин, вчиться літати. Доводиться йому опановувати це мистецтво самому — він був вигнаний з примітивного соціуму мартинів, які вважали політ засобом лише для здобування їжі. Джонатан живе один і вчиться робити неймовірні речі в польоті. Та одного разу він потрапляє до кращого світу завдяки самовдосконаленню. Він дізнається, що «справжнє «я» живе одночасно в будь-якій точці простору в будь-який момент часу і не є в’язнем тіла з обмеженим набором заздалегідь запрограмованих можливостей.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage