"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Як врятувати ведмедів розповість книга Євгенії Завалій «Місія "Порятунок"»
Уже за місяць у «Видавництві Старого Лева» побачить світ книга «Місія "Порятунок": ведмеді» авторства письменниці, волонтерки, активістки Євгенії Завалій. Це історія про те, як важливо тваринам жити в їхньому природному середовищі, і про те, що люди можуть і повинні зробити все необхідне, аби вберегти тварин від жорстокого ставлення та навіть від вимирання певних видів. В основі сюжету – реальні історії ведмедів із притулку «Домажир» неподалік від Львова, який відвідувала авторка, збираючи матеріал для книги. Проєкт має благодійну складову: 10 гривень від вартості кожної книжки буде перераховано на підтримку ведмежого притулку «Домажир».
 
Художнє оформлення книги виконала Марія Шевченко.
 
У центрі розповіді – маленька ведмедиця Христя, яку ловлять у лісі і змушують працювати в мандрівному цирку. Щоб Христя танцювала, її ставлять на гарячу платформу, тож вона змушена перебирати лапами під музику. Дресирувальник — жорстокий чоловік, він погрожує не дати ведмедиці їсти та часто б’є її, коли вона відмовляється танцювати. На щастя, до цирку приходять зоозахисники і звільняють тварин із жахливих умов. Христя потрапляє у притулок, де інші ведмеді, яких визволили з неволі, розповідають їй свої сумні ­історії. Багато хто з них уже не здатен повернутися до життя в дикій природі. Але це не про Христю. Адже в Карпатах її чекають мама і брат.
 
«Сьогодні світ змінюється і гуманність, права тварин стають дуже важливими для зрілих і розвинених суспільств. Відповідальність за довкілля є передумовою майбутнього виживання планети. В Україні ці процеси також зараз розвиваються, хоч і з запізненням. У цій книзі ми говоримо про бурих ведмедів, їх залишилось всього близько 200 в Карпатах і ще 200 живуть в неволі в жахливих умовах. Ця книга — спроба привернути увагу до проблеми захисту ведмедів і необхідності створення притулків та реабілітаційних центрів для цих тварин», — ділиться думками авторка Євгенія Завалій.
 
 
 
Окрім власне сюжетої історії Христі, книжка містить вагому нон-фікшн частину, де розповідається про особливості різних видів ведмедів (бурих, білих, панд, гімалайських та інших): про те, яке природнє середовище їхнього проживання, як вони розвиваються і здобувають собі їжу, про їхні навички і звички. Також наприкінці книжки авторка пропонує виконати дітям завдання, складені на основі викладеної пізнавальної інформації, які допоможуть врятувати з неволі Христю та інших ведмедів.
 
Книга «Місія "Порятунок": ведмеді» започатковує серію художньо-пізнавальних книг «Місія "Порятунок"», які знайомитимуть читачів з багатим тваринним світом України.
Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage