"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Як болонський переможець "Аґрафка" в Коломийському музеї гостювала
У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського нові книжкові видання презентували арт-майстерня «Аґрафка» та «Видавництво Старого Лева» (м. Львів).
 
Творці «Аґрафки» Романа Романишин та Андрій Лесів представили коломиянам написану та проілюстровану ними книжку «Зірки і макові зернята». Це видання відзначено премією цьогорічного Болонського книжкового ярмарку, який називають неофіційним «чемпіонатом світу» серед книжок. За 51 рік існування конкурсу українську книжку там відзначили вперше.
 
«Зірки і макові зернята» видали не лише українською, а й англійською мовою; незабаром книга «заговорить» ще й французькою. До перевидання зголосилося вже кілька видавництв з-понад десяти країн світу.
 
Ця книга не тільки для дітей, які захоплено мандрують пальчиками по мапах, лічать зірки і зернята. Вона й для дорослих, адже, як зазначили автори, вони «хотіли у найпростіший спосіб передати одну з найважливіших життєвих філософій – філософію маленьких кроків». Тож поки дорослі знайомилися із «Зірками та маковими зернятами», поетичними збірками, над дизайном яких працювала «Аґрафка», «П'ятикнижжям» Грицька Чубая та «Ґронінґенським рукописом» Ірини Старовойт, діти захоплено малювали спільну мапу зоряного неба.
 
Усі згадані вище видання побачили світ у «Видавництві Старого Лева», яке активно співпрацює як з «Аґрафкою», так і з багатьма українськими та світовими авторами, перекладачами, художниками. Із кількома останніми книжковими новинками представник видавництва Оксана Зьобро також ознайомила коломиян.
 
Оксана ЯСІНСЬКА, завідувачка науково-освітнього відділу НМНМГіП імені Й. Кобринського
 
 
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage