Stary Lev Logo

28 місяців у «Ізоляції»: виходить книга Станіслава Асєєва про концтабір у центрі Донецька
Книга журналіста Станіслава Асєєва «"Світлий Шлях": історія одного концтабору» вже за місяць вийде друком у «Видавництві Старого Лева». У ній автор розповідає про своє перебування у полоні проросійських сил в окупованому Донецьку, куди він потрапив за сфабрикованими звинуваченнями «у шпигунстві» у травні 2017 року та був звільнений 29 грудня 2019 року в межах обміну полоненими. Книга розкриває неприховану правду про полон, який стирає межі між людськими почуттями, про життя, яке вирує на сусідній вулиці, про тортури, які стають буденністю, а також про людську жорстокість, яка не має меж. Історія, написана Станіславом Асєєвим, шокує не лише своїм змістом: події, описані автором, відбуваються зовсім поряд – в підвалах окупованого Донецька у наші дні. Книга буде двомовною: під однією обкладинкою читач знайде тексти українською (у перекладі Вікторії Стах) та мовою оригіналу – російською.
 
«Світлий Шлях: історія одного концтабору» розповідає про в‘язницю, що насправді є концтабором, де застосовують моторошні тортури, яка діє в сучасній Україні. За тюремним парканом немає жодних законів, тут зовсім інше життя: у приниженні, страху й непевності, з ранами та слідами опіків на тілі, з болем від переламаних кісток і часто — від зламаної волі й свідомості. Тут головне завдання — вижити, коли жити вже не хочеться й від тебе майже нічого не залежить, зберегти здоровий глузд, коли вже близький до божевілля, залишитися людиною в нелюдських умовах, де віра, прощення, ненависть і навіть погляд між катом і жертвою набувають інших сенсів.
 
«Ця книжка — не про війну. Сучасний концтабір просто у центрі Донецька, про який йдеться у книзі, вмонтовано у війну — і все ж мова принципово про інше. Кількість страждань та жорстокості, які відбуваються у таємній тюрмі МГБ, ставить питання про те, чи існує межа, яку людина переступити не здатна. Катування електричним струмом, пісні полонених при цьому, зґвалтування та гавкіт людей під нарами — можуть здатись нічим на фоні звикання до цього. Останнє страшніше, коли особистість живе лише помстою, а в іншому не відрізняє себе від тварини. Але "Ізоляція" — таємна в'язниця катів — ще й інкубатор сенсів: у постійному шоку та стресі людина має визначитись, що для неї дорожче: крихке існування або тверда смерть», — розповідає автор.

Щоб вижити в пеклі концтабору, журналіст Станіслав Асєєв написав цю книжку — відверту, емоційну, глибоку, в якій питань більше, аніж відповідей, бо життя людей після звільнення з полону назавжди розділилося на «до» і «після». Частина матеріалів була написана ще у полоні та дивом була вивезена за межі місця ув'язнення, інша ж – були відтворені автором у пам'яті після звільнення. На полицях магазинів книга з'явиться наприкінці листопада. Художнє оформлення виконав Іван Шкоропад.
 
 
Станіслав Асєєв, автор фото – Андрій Дубчак з Радіо Свобода.
 
«Ізоляція» – таємна в’язниця, розташована на підконтрольній Росії частині Донбасу і перетворена на концентраційний табір. Упродовж існування «Ізоляції» через неї пройшло сотні людей, більшість з яких зазнавали зґвалтувань, тортур електричним струмом, принижень людської гідності й тяжких примусових робіт. Відомі факти вбивств в’язнів «Ізоляції». Жодна правозахисна місія чи організація не мають доступу на територію в’язниці. На даний час продовжує функціонувати під контролем ФСБ РФ…
 
Станіслав Асєєв – журналіст і блогер, член Українського ПЕН-клубу. Понад два з половиною роки перебував у полоні російських гібридних сил в окупованому Донецьку.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно