"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«ВСЛ» презентувало програму своїх заходів під час Форуму Видавців
Сьогодні, 5 вересня, у кав’ярні «Пошта на друкарській» відбулась прес-конференція «Видавництва Старого Лева», де презентували проект «Читальня просто неба», поговорили про книжкові новинки та українську книгу в контексті сучасності.
 
Головний редактор Видавництва Старого Лева, поетеса Мар’яна Савка розповіла про проект «Читальня просто неба: вулиця Лесі Українки»: «Сьогодні ми будемо робити акцію «Читальня просто неба», куди запрошуємо поетів, усіх друзів, звичайних перехожих. Будемо читати вірші усім, хто до нас прийде. Ця акція дуже вписується у наше місто, Міста Літератури».
 
   
 
В проекті візьмуть участь поети Мар’яна Савка, Катерина Міхаліцина, Ірина Старовойт, Остап Сливинський та Грицько Семенчук. Також до акції долучиться гурт «Три кроки в ніч». Екскурсію вулицею проведе Тетяна Пилипець.
 
«Буде ще кілька акцій, зокрема, фотоконкурс «ДЕ? ти читаєш у Львові», а також запровадження «Книжкових меню» у закладах Львова», - розповідає головний редактор «ВСЛ».
 
Представники видавництва розповіли також про книжкові новинки, які підготували до Форуму видавців. «Ми вирішили дуже багато працювати цього літа. Бо рятувати країну, мабуть, треба не тільки життями, але й книгами і багато чим іншим. До Форуму ми підготували дуже насичену програму». – зазначила Мар’яна Савка.
 
Про плідну поетичну серію «Видавництва Старого Лева» розповіла заступник головного редактора «ВСЛ» Катерина Міхаліцина, яка не лише зробила свій вклад у серію як авторка, але й була редактором багатьох збірок.
 
«У нашу серію увійшли дуже важливі постаті поетичної літератури, - розповідає поетеса. - Книга «373» Маріанни Кіяновської - поезія, вибрана за багато років, це надзвичайно широкий і глибокий вклад у світ нашої культури. Ці вірші – її внутрішні переживання і відтворення нас, як держави, як культури, як окремих людей. Збірка Катерини Калитко «Катівня. Виноградник. Дім» - книга про розширення географії, спілкування, світу. Катерина – відображення двох країн – України і Боснії. І саме тут показано паралель між цими світами, продемонстровано, що дім може бути одночасно і катівнею…»
 
    
 
Наголосили і про важливу роль книги польської журналістки Юстини Соболевської «Книжка про читання». «Насправді ідея видати книжку про читання дуже хороша, - говорить науковий редактор книги, професор Української академії друкарства Емілія Огар. - Ми зараз живемо в такий час, коли треба нагадувати людству про те, що читання – це корисно, це важливо, це наша з вами сила. Бо народом, який не читає, легше керувати, маніпулювати. А людина, яка читає – здатна мислити. А якщо вона багато читає – здатна критично мислити. Досвід Юстини Соболевської одночасно універсальний і дуже особистісний. Чому особистісний? Юстина є полькою, книжка писана для польського читача, який багато читає, багато знає. Універсальна, бо йдеться про речі, які властиві будь-які культурі. Ми намагалися зробити так, щоб книга стала цікавою власне українському читачеві. І є ідея продовжувати видавати тексти, присвячені читанню».
 
Також Мар’яна Савка анонсувала програму заходів видавництва під час Форуму видавців, зокрема таких, як: виставка «Скарби Старого Лева», презентація дитячої і дійсно львівської книги Андрія Куркова з ілюстраціями Мар’яна Пирожка «Маленьке левеня і львівська мишка», також зустрічі з Анджеєм Стасюком та презентації його книги «Галицькі оповідання», і книги з музичним секретом – історії для дітей Тараса Прохасько та Мар’яни Прохасько «Куди зникло море».
 
Поговорили також і про сучасний стан української книги. Директор «Видавництва Старого Лева» Микола Шейко: «Не можна сказати, що українська книга занепадає. Навпаки, вона в нинішніх умовах отримала шанс на зростання, оновлення і підйом, через ті події, які відбуваються в країні».
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage