"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Вісім міст світу отримали статус Міста літератури ЮНЕСКО
У 2017 році до мережі креативних міст, які щороку обирає ЮНЕСКО, долучилися 64 локації з 44 країн світу. Вісім з них – у Великій Британії, Канаді, Нідерландах, Італії, Норвегії, Південній Африці, Південній Кореї та США – стали Містами літератури. 
 
Чільна світлина - Heidelberg 
 
За словами генерального директора програми креативних міст ЮНЕСКО Ірини Бокової, цьогоріч було залучено 19 міст з країн, які раніше не були представлені в мережі, зокрема африканські міста. «Механізми співпраці, запропоновані для залучення міст-кандидатів з регіону Африки – глобального пріоритету ЮНЕСКО, – були справді успішними у 9-ти африканських містах, які зараз приєднуються до мережі».
 
То ж ряди Міст літератури ЮНЕСКО поповнили:
 
– Дурбан (ПАР)
– Квебек (Канада)
– Ліллегаммер (Норвегія)
– Манчестер (Великобританія)
– Мілан (Італія)
– Пучхон (Південня Корея)
– Сіетл (США)
– Утрехт (Нідерланди)
 
Повний перелік нових креативних міст – UNESCO Creative Cities Network
 
Усі креативні міста мають розробляти та впроваджувати нові методи інтегрування культури у міське життя, підтримувати творчу діяльність мешканців та ділитися своїм досвідом з іншими. З 2004 року, коли було започатковано мережу, 180 населених пунктів у 72 країнах отримали статус креативного міста. Львів здобув цей титул 2015 року за популяризацію читання, книжкової справи та літератури у світі.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage