0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Вірші зі смаком афинів: у Власти Власенко виходить книжка із гуцульським колоритом
У письменниці Власти Власенко у «Видавництві Старого Лева» незабаром вийде книжка «Афини». Читачам авторка відома завдяки збірці поезій «Зґарди». У новому виданні лірична героїня екзистенційно спостерігає за світом і за собою в ньому. Природа, автентика, любов, метафізика — деталі, що відновлюють відтінки природньої емоційної пам’яті та суті і збираються в глибоко сині і гірські афини — ягоди особистих, персональних точок простору, часу та сприйняття.
 
Книга поділена на чотири структурних частини: «Грань», «Плєс», «Змерк» та «Фрай», кожна з яких є тематично своєрідною, проте за суттю органічною і цілісною. Використання гуцульсько-бойківського діалекту робить книжку особливо цікавою і «смачною». Тексти доповнює і віддзеркалює «чорнична» акварель Світлани Фесенко, акварель, що на найглибинніших рівнях кольору і штрихів вдало відтворює внутрішній світ «Афин».
 
«Вся книжка — дзеркала моїх внутрішніх діалогів, мого замилування світом, мого болю від дисгармоній, моєї надії на світло. "Афини" — концептуально схожі на "Зґарди", першу книжку, з тією лиш різницею, що тут більше спокою, більше споглядання і прийняття», — розповідає Власта Власенко.
 
«"Афини" — це вірші, зібрані за чотири роки, де в розділі "Грань" — поезія життя, в розділі "Плєс" — любові, у "Фраю" — природи, а в "Змерку" — містики. Грань — це вогники ватри, плєс — це танець, змерк — це сутінки, а фрай — це свобода… Тобто, це ті субстанції, що позначають мене на цім етапі життя, є моїми значимими поняттями», додає авторка.
 

Художниця Світлана Фесенко відгукується про збірку Власти: «Поезія напевне той рід літератури, в якому найважче заховатися не щирому, не талановитому, позбавленому смаку і глибини слову. Навіть ковзнувши текстом очима, інтуїтивно відчуваєш справжнє. Поезії Власти Власенко справжні. Хоч так крути, хоч вивертай, хоч заглядай на спод. Слова багатошарові, щемні, іронічні, їх сприйняття йде через потужну хвилю синестезії, особливо для ілюстратора. Коли словесна форма, словесна суть породжує запах, і колір, і післясмак «нижньої ноти» як у парфумах. Або у борщі. Або раптом хрусне на зубах камінчик, хоча ти тільки що ласував пінкою з молока, а уявляв квіти і афини. І новий айфон».
 
Власта Власенко — українська поетка. Народилася в с. Молодків Івано-Франківської обл., проживає в м. Надвірна, директор Надвірнянського ліцею № 1. Закінчила Львівський національний університет ім. І.Я Франка (1996), має диплом філолога, викладача української мови та літератури. Лауреатка трьох літературних премій (ім.Бориса Нечерди (2016, Київ), ім. Івана Чендея (2019, Ужгород), «Карпатський Пегас (2018, Виноградів). Авторка книжки поезій «Зґарди» (2016, Івано-Франківськ).
 
 
 
 
Вам може бути цікаво
Олександр Шатохін: «Кожну книжечку я намагаюсь зробити хоч трохи по-інакшому»
«Есеїстика виростає з тем, яке приносить тобі життя», – Андрій Бондар презентував книгу «Ласощі для Медора» на Book Forum
Олена Стяжкіна: Україна навіть у колаборантів асоціюється зі свободою
«Кожен примірник цієї книжки буде унікальним», — Вікторія Амеліна про «Е-е-есторії Екскаватора Еки»
Ольга Купріян: Я написала свою книжку, спостерігаючи за дітьми у власному дворі
Юлія Мусаковська: «Всі, хто борються за свободу, чимось жертвують і змінюються»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Матеріали по темі
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати