"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Відомі фіналісти Букерівської премії
У четвер, 20 вересня, журі Букерівської премії оголосили короткий список номінантів на головний приз премії – £50 000. Попередньо журі Букерівської премії опублікувало довгий список номінантів на премію, до якого увійшли 13 романів. З них фіналістами стало шість книжок. Переможця оголосять вже 16 жовтня. 
 
Цього року на премію подали 171 видань – найбільша кількість претендентів за весь період існування Букера. Окрім того, вперше за 50 років існування премії, цьогоріч на відзначення мають право й книжки, видані в Ірландії. 
 
До переліку, опублікуваного на сайті The Man Booker Prize, увійшли шість авторів у жанрі фікшн. Серед них: британські письменниці Анна Бернс (книжка «Молочник» (Milkman), видавництво «Faber & Faber») та Дейзі Джонсон (книжка «Усе, що на дні» (Everything Under), видавництво «Jonathan Cape»). Також американська письменниця Рейчел Кушнер (книжка «Кімната Марсу» (The Mars Room), видавництво «Jonathan Cape»), канадська авторка Есі Едуґайн («Чорний Вашингтон» (Washington Black), видавництво «Serpent’s Tail»). Окрім них, за перемогу боротимуться американський письменнк Річард Пауерс (книжка «Остання історія» (The Overstory), видавництво «Willian Heinemann») та британський письменник Робін Робертсон (книжка «Довгий кадр» (The Long Take), видавництво «Picador»).
 
 
За словами голови журі Кваме Ентоні Аппіа, кожне з видань, які потрапили у короткий список номінантів на перемогу, – це «диво стилістичного винаходу, в якому мова займає центральну роль».
 
До короткого переліку номінантів увійшли, наприклад, історії про 11-річного раба, який рятує барбадоську цукрову плантацію, та про ветерана II Світової війни, який живе із посттравматичним стресовим розладом. 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage