"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Від Великого вибуху до Адронного колайдера: книги Стівена і Люсі Гокінґів на Книжковому Арсеналі
На VII Міжнародному фестивалі Книжковий Арсенал у рамках нон-фікшн марафону відбулась презентація третьої книги Стівена і Люсі Гокінґів «Джордж і Великий вибух» за участі перекладача Ганни  Лелів та доктора фізико-математичних наук, провідного наукового співробітника Астрономічної обсерваторії  КНУ ім. Т. Шевченка Богдана Гнатика. Діти і дорослі слухали про Великий вибух, теорію струн, чорні діри та секрети Адронного колайдера.
 
«Вихід цих книг в Україні розпочався з моєї мрії перекласти всю серію українською, – розповідала Ганна Лелів. – Хто ж такий Стівен Гокінґ? Його можна назвати сучасним генієм, сучасним Енштейном. Він досліджує чорні діри і впроваджує різноманітні проекти з популяризації науки. Ви можете запитати: навіщо фізику його рівня писати книги для дітей? Причина одна – Стівен Гокінґ хоче, щоб підростало майбутнє покоління фізиків, яке зможе розв’язати дуже важливі проблеми людства. Допомагає йому у написанні книг його донька Люсі, яка теж за освітою фізик».
 
За словами перекладача, третя книга про пригоди Джорджа і його друзів буде цікавою не лише дітям, а й дорослим, оскільки у ній можна знайти доступне пояснення найсучасніших наукових теорій та процесів. Наприклад, про те, як усе влаштовано в Адронному колайдері, про теорію всього і чому ніхто не може знайти ключ до її формулювання, про «Кота Шредінгера», про космічні «кротовини» і про те, що відбудеться з людиною у чорній дірі. Окрім того, на читачів нової книги чекає справжня детективна історія та багато фірмового гумору від Стівена Гокінґа. 
 
У книзі «Джордж і Великий вибух» герої потрапляють на лекцію. Так само і гості презентації мали змогу відчути себе персонажами книжки, адже на них чекала науково-популярна розповідь від Богдана Гнатика. Під час неї можна було почути про те, з чого почався наш Всесвіт і як він розширюється, як утворюються «кротові нори», побачити карту скупчення галактик, дізнатися, що ж таке мультивсесвіт і, звісно, почути відповіді на безліч питань, які юні читачі ставити лектору.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage