"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Вічний календар» Василя Махна та «Іван і Феба» Оксани Луцишиної – серед фіналістів Шевченківської премії
Журі Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосило короткий список претендентів на перемогу у шести номінаціях. Зокрема до переліку із чотирьох фіналістів у номінації «Література» потрапило дві книги, що вийшли у «Видавництві Старого Лева», – романи Ваcиля Махна «Вічний календар» та Оксани Луцишиної «Іван і Феба».
 
 
Роман Василя Махна «Вічний календар» — своєрідний український літопис, масштабна родинна сага, в якій поєднуються, переплітаються, співіснують і антагонізують історії кількох українських сімей від ХVII століття до наших днів. Тло — всесвітня історія, в якій ніколи не бракувало ні воєн, ні зрад, ні одвічної жаги до життя. Герої роману Василя Махна несуть у собі риси різних поколінь, національних характерів і ментальностей, протистоять часу й обставинам, витворюють і продовжують себе, повсякчасно утверджуючи одвічний постулат: історія насправді не вчить, вона тільки гартує. Художнє оформлення книги створила Тетяна Омельченко.
 
 
«Іван і Феба» — роман Оксани Луцишиної, дія якого розгортається в останні роки радянської влади й у перші роки української Незалежності. Після навчання у Львові та участі у Революції на граніті герой книги Іван повертається в рідний Ужгород, де одружується з поеткою Марією, що називає себе Фебою. Львів та Київ — міста з бурхливим політичним життям, Ужгород натомість вирізняється дещо гротескною атмосферою патріархального сімейного укладу та раннього капіталізму по-українськи. Тут легко обійтися без спецефектів із горору чи трилера: сама реальність повсякденного життя підказує ходи, які за напругою можуть посперечатися з творіннями Кінга або Кустуріци. Художнє оформлення книги створила Тетяна Омельченко.
 
Також журі оголосило претендентів на першість у номінаціях «Публіцистика, журналістика», «Візуальне мистецтво», «Кіномистецтво», «Театральне мистецтво» та «Музичне мистецтво». Хто переможе – дізнаємося на початку 2021 року.
 
Нагадаємо, Шевченківська премія — державна нагорода України, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage