0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Вчені навчились читати закриті книги
 
За допомогою нового винаходу вчених Массачусетського технічного університету дослідження давніх рукописів та рідкісних книг вже не буде проблемою. Новий сканер, розроблений в стінах навчального закладу, дозволяє читати видання крізь палітурку та сторінки.
 
Пристрій, який діє на основі терагерцового випромінювання*, здатний проникати крізь сторінки видання та сканувати символи, надруковані чи написані всередині.  Прототип сканера вже був апробований, і вчені працюють над його вдосконаленням. 
 
«Музей мистецтва Метрополітен в Нью-Йорку вже проявив велике зацікавлення цим приладом, адже з його допомогою вони зможуть зазирнути у старовинні книги, яких навіть не можна торкатися», - каже науковий співробітник Массачусетського університету Бармак Хешмат.
 
*Терагерцове випромінювання - вид електромагнітного випромінювання, спектр частот якого розташований між інфрачервоним і надвисокочастотним діапазонами.
 

 
Терагерцове випромінювання дає можливість не лише побачити символи, розміщені на сторінках видання, а й визначити глибину проникання електромагнітних хвиль,  а відтак – визначити приналежність символів конкретним сторінкам. 
 
Перші випробування сканера показують, що через різного виду шуми та перешкоди пристрій може проникати не глибше ніж на 20 сторінок, а зібраної інформації достатньо для повного читання лише перших дев`яти. Але шляхом зменшення цих перешкод і збільшення потужності джерела випромінювання дослідники сподіваються вдосконалити сканер, що дасть можливість читати закриті книги повністю вже найближчим часом. Також сканер може стати у нагоді працівникам архівів та музеїв, археологам, історикам, криміналістам тощо.
 
Більш детально про результати роботи сканера можна дізнатися за цим посиланням.
 
Вам може бути цікаво
Дивні, але захопливі: 3 книжки, від яких неможливо відірватись
(Не)ідеальні люди в ідеальному світі: рецензія на книгу Елізабет Ґілберт «Місто дівчат»
Ганна Лелів про віру в себе і «928 миль від дому»
Топ-5 книг від Наталі Іваничук
Одеська книгарня-кав`ярня Старого Лева не працюватиме 8-11 червня
Онлайн-презентація збірки Анни Малігон «Розарій»
stary_lev Стежити
дописів читачів