0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Вчені наблизилися до розгадки Манускрипту Войнича
Вчені, приділивши більше уваги ілюстраціям рукопису, припускають, що автором Манускрипту Войнича був єврейський лікар, що жив у північній частині Італії. Це твердження може стати ще одним кроком для розкодування загадкового манускрипту, створеного на початку ХV століття невідомим автором і написаного нерозшифрованою досі мовою.
 
The Guardian, чільне фото - Getty
 
Манускрипт Войнича - ілюстрована химерними зображеннями книга, яку вчені активно досліджують протягом 100 років. Лише шість років тому дослідження радіовуглецем показало, що книга була створена між 1404 та 1438 роками.
 
 
Нещодавнє ж дослідження візуальної частини манускрипту, проведене експертом з середньовічних рукописів Стівеном Скіннером, свідчить, що саме ілюстрації є підказками щодо автора. Зокрема вчений зазначає, що розділ манускрипту, у якому вміщені ілюстрації оголених жінок, котрі купаються в зелених басейнах, вказує на єврейське походження автора. Він вважає, що ці зображення демонструють мікви – резервуари з водою, які в юдаїзмі використовували для обмивання.
 
«Єдине місце, де у тогочасній Європі можна було бачити жінок, котрі разом купаються, - у ваннах для очищення, які використовували євреї протягом 2000 років, - зазначив Скіннер. - Я думаю, що немає інших пояснень цього: це або фантастична вигадка автора, яка насправді не відповідає фармацевтичному, ботанічному і космологічному розділам рукопису, або це мікви». Інші свідчення, які Скіннер використовує для підтримки своєї теорії, - відсутність християнської символіки в рукописі.
 
 
Багато з рослин, зображених на сторінках, мають лікарські властивості. Тож вчений вважає, що ілюстрації вказують на те, що їх автором був єврейським лікарем, який використовував у роботі рослини. Теорію про те, що автор книги жив на півночі Італії, Скіннер підтверджує іншою ілюстрацією – зображенням ескізу замку з «ластівчиним хвостом». Будівля з таким дизайном, на думку дослідника Скіннер, - це фортеця замку XV століття у північній Італії.
 
Вам може бути цікаво
Привид, який не міг заснути
Чорна Наталія
Рахують усі
Рушіфте Крістін
20 кадрів «Жизні». Цитати із книги Олега Сенцова
Інспектор Дил поспішає на допомогу: як навчити дитину розпізнавати та контролювати емоції
stary_lev Стежити
дописів читачів