0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
В Ужгороді презентували поетичну збірку Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу»

UA-Reporter

В Ужгороді, у мистецькому просторі галереї «ІЛЬКО» днями відбулась вагома подія, яка ще раз нагадує, що Донбас – це Україна. Йдеться про презентацію поетичної збірки Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу».

Модератором вечора виступив закарпатець Валентин Кузан. Останній вірш для видання був написаний у квітні цього року, тоді як перший – ще у 2008-му році.

Писала їх авторка довго, але вони склали одну історію. Наприкінці 2008-го і впродовж 2009 року створила цикл про удавану, ніби іграшкову війну. Йшлося про хлопчика Няма, який грається в танки, кидає солдатиків до комину і читає вголос словник нецензурної лексики. І після цього починається війна. Це було дуже не схоже на те, що писала раніше, зізнається Любов Якимчук. У 2012 році написала поему «Абрикоси Донбасу», де розповідалося про шахтарів та працівниць вуглепереробних фабрик. Про абрикоси, всередині яких вуглина. Частково там йшлося і про її батьків. Віршів було вдосталь для того, щоб видати книжку ще у 2013 році, але вона тоді не здавалася авторці цілісною. Минулоріч письменниця поїхала до батьків, де почала писати зовсім інші вірші. Після цього і з’явився цикл «Розкладання». Розповідається в ньому про сучасну ситуацію на Донбасі. Цьогоріч книжка була дописана.

 «Абрикоси Донбасу» здавалася занадто вузькою назвою для видання, - розповідає Любов Якимчук. Та й слово «Донбас» у наш час вразливе, викликає забагато негативу, оживлює цілий батальйон стереотипів, а головне регіональне, а ніхто з письменників не хоче бути таким. Але зрештою авторку так назвати книжку переконала фонетика і звучання. Якщо звучить, значить живе».

Вам може бути цікаво
Цікаві факти про Саллі Руні та її творчість
Завдання №1 — стати щасливими. Мотиваційні книжки і челенджі
«Видавництво Старого Лева» запускає гаражний розпродаж в онлайн-форматі!
Троє українців – у почесному списку Honour List 2020
Молочне порося для Фіделя Кастро та інші забаганки диктаторів: про нову книжку Вітольда Шабловського
Даруємо знижку на дві книжки тижня: «Фелікс Австрія» та «Галицькі смаколики»
stary_lev Стежити
дописів читачів