"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Уже не діти, ще не дорослі: 7 кращих книжок для підлітків
Згадайте себе у підліткові роки: ви багато читали книжок? Можливо, так, але ймовірніше – ні, адже багатьом тінейджерам здається, що книжки це щось непотрібне і нудне. Та й шкільна програма не надихає.
 
Світлана Карпета, УП.Життя
 
Проте з кожним роком в Україні друкують все більше підліткової літератури, і вона зацікавлює ширшу й ширшу аудиторію. Ми підібрали 7 найцікавіших видань підліткової літератури, що неодмінно сподобаються не тільки тінейджерам, а й дорослим.
 
"Аутсайдери"
 
Сьюзан Хінтон (видавництво Vivat)
 
Бійка – далеко не найпопулярніший спосіб вирішення проблем у розвиненому суспільстві. Але маленьке американське містечко 60-х живе саме за цими правилами.
 
Діти вулиць проти золотої молоді – протистояння, яке лежить в основі цієї книги. Троє сиріт намагаються вижити будь-якими способами, але невиправна трагедія поділяє їхні життя на "до" і "після".
 
Книга про соціальне розшарування, про вміння брати на себе відповідальність, про співчуття і знаходження внутрішніх сил.
 
"Фристайлерка"
 
Катя Брандіс (видавництво #книголав)
 
Перемога понад усе! У цьому впевнені усі спортсмени, що готуються до Олімпійських ігор.
 
Вони модифіковують свої тіла, адже перемога – все, а програш – нічого. Але ці втручання в людський організм мають руйнівний характер для здоров’я.
 
Юна спринтерка Йола шукає для себе правильне рішення: зробити все заради перемоги чи врятувати своє здоров’я.
 
Книга про деструктивні бажання, нераціональні рішення, помилки і шляхи їх виправлення, а головне – про цінності, що формуються в юному віці.
 
"Зграя"
 
Анастасія Нікуліна (видавництво Vivat)
 
П’ятеро друзів Дейв, Чіт, Люк, Мажор і Пух живуть паркуром, для них це не просто хобі, а стиль життя. І ось у їхню дружню зграю потрапляє дівчина Таша, яка приносить із собою нові пригоди.
 
Головні герої зіткнуться з першими сварками і розчаруваннями і, звичайно, закоханістю.
 
А читачі цієї книги зможуть насолодитися атмосферою драйву, цікавими діалогами й дуже реалістично виписаними персонажами.
 
"Сканери"
 
Роберт М. Зоннтаг (видавництво "Дискурсус")
 
Світ, що майже позбавився усіх паперових носіїв інформації. Світ, у якому відскановують книги, а останні примірники залишають на одвірках історії. Світ, де замість книжок споживають рекламу.
 
Роб живе у таких реаліях. Одного дня він дізнається про Книжкову гільдію, учасники якої намагаються зберегти дещо справжнє – книжки, а далі все закручується в карколомний детектив.
 
Книга демонструє, що технології впливають на нас як ніколи раніше, і головне зараз не втратити реальність і справжність у цифровому світі.
 
"Сіль для моря, або Білий Кит"
 
Анастасія Нікуліна (видавництво Vivat)
 
Вічна проблема підлітків: вони самотні і весь світ наче грає проти них.
 
Головна героїня Ліза бореться саме з цим. Вона не знаходить спільної мови ні з батьками, ні з однокласниками. Єдиною людиною, що її розуміє, є загадковий хлопець із ніком Білий Кит.
 
Книга передусім про те, як знаходити спільну мову з іншими, незважаючи на їхній вік, і вміти підтримати людину, а не відштовхнути її в часи кризи.
 
Ольга Войтенко (Видавництво Старого Лева)
 
В епоху цифрової революції, де люди хворіють на різноманітні залежності від інтернету смартфонів та іншого, що буде, якщо Мережа зникне? Чи зможе людина пристосуватися?
 
Авторка ставить ці запитання своєю книгою.
 
Єві-Лізі доводиться вийти у реальний світ, після того як зникає не тільки Мережа, а й світло. Разом із другом Максом вони починають пізнавати цей світ і шукати насолоду від життя у ньому, а не у віртуальному.
 
"Перезавантаження"
 
Тері Террі (видавництво #книголав)
 
Підліткова антиутопія показує світ, де підліткам після вчинення злочинів дається другий шанс. Але це зовсім не виправні роботи, це стирання пам’яті.
 
Нові сім’я, друзі, школа – все стає інакшим. Головна героїня Кайла тільки звикла до нового оточення, як її починають змучувати дивні сни, так ще й у місті дивним чином зникають підлітки.
 
Щоб розібратись у цій ситуації і в своєму минулому, Кайла вплутується у пригоди, що наражають її життя на небезпеку.
 
Можливості на помилку у неї немає, адже третього шансу на виправлення не дають.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage