"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Уляна Скицька: «Мені хотілося повернути ці історії українцям»
У вівторок, 27 листопада, у Києво-Могилянській Бізнес-Школі журналістка Уляна Скицька розповіла про книжку із 80 історій неймовірних героїв з України та українського походження – «#НАШІ на карті світу». Книжка нещодавно побачила світ у «Видавництві Старого Лева». Про важливість історії, різнобокість факторів успіху та роботу над проектом авторка спілкувалася із шеф-редакторкою сайту Osvitoria.Media Оленою Павловою.
 
«2014 рік був важким. Ми потребували унікальних історій успіху, про які мало хто знає, – про початок роботи над проектом розповіла Уляна Скицька. — І я почала їх шукати. Знайшла історію сумоїста Тайхо Кокі – легенду XX століття, власника 32 нагород, яким дивувалась уся Японія, та який народився Іваном Боришком. Ним захоплювалися японці, а чому б і нам не гордитися? Такі історії ми повинні знати. Так почалася задумка цієї книжки, й розповіді самі почали приходити до мене. Безліч разів хотіла припинити проект, бо думала, що вже не знайду цікавих героїв. Але постійно хтось відкривав нові, підказував цікаві імена. Так дізналася, що українець надихнув засновника компанії “Danone”, засновник “Davidoff” теж має українське коріння. Мені хотілося повернути ці історії українцям».
 
 
«Книжка дуже легко читається. Має простий виклад, але водночас ці історії дуже драматичні, — поділилася враженнями про книжку Олена Павлова. — Майстерність журналіста – не втомлювати читача, а ставити кожне слово на своє місце, щоби кожен факт захоплював і вражав».
 
«Зі школи люблю, щоб біографії мали сюжет, і дуже не люблю сухий перелік фактів. Усі матеріали, що потрапили до книжки, я мала затверджувати з родичами, прес-секретарями героїв. Багато фактів, що знаходила в інтернеті, виявилися неправдою», — зізналася Уляна.
 
 
«У книжці чимало історій про математику та підкорювання неба. Від гвинтокрилів Сікорського до винищувачів Архипа Люльки та літака “Мрія” Петра Балабуєва.  А щодо математики – однією із найяскравіших історій є доля програмерки Катерини Ющенко. Ця книжка допомагає відкрити та актуалізувати такі історії», — додала Олена Павлова
 
«Однією із вимог видавництва було знайти фото героїв. Із цим було складно. Так я звернулася до національного фотоархіву зі списком імен, — розповіла про роботу Уляна Скицька. — Проте фотографій не знайшли, бо ці люди виїхали з України, тобто вважаються зрадниками. Радянський союз стер їх із пам’яті. Михайло Кравчук не виїхав за кордон, але був у Сибіру, тож його фото також немає. Цей факт мене дуже здивував».
 
 
На додаток авторка книжки розповіла про те, чи можна із цих розповідей вивести формулу успіху: «Гадала, що досліджуючи ці історії, виведу певну формулу успіху, яку зможу на собі застосувати. Але в роботі, зрозуміла, що такої формули немає. В кожного все складається дуже по-різному. Але один із секретів успіху і ключових рис моїх героїв — наполегливість. Водночас були історії, де головну роль зіграв випадок. Наприклад, археолог Борис Мозолевський знайшов Золоту пектораль завдяки випадку. Опираючись на інтуїцію, знайшов курган, але коли його розкопали, він вже був розграбований. Проте долею випадку цю пектораль поставили не на груди, а поряд. І якраз в тому місці стався обвал землі, тож злодії не змогли знайти прикрасу. Так вона потрапила до вчених у руки. Також дуже різні історії із освітою. У декого з героїв є по дві-три вищі освіти. Гелен Петраускас (Сливінська) мала юридичну та хімічну освіти, вона стала віце-президенткою компанії “ Ford ”. А в П’єра Берегова, прем'єр-міністра Франції, не було вищої освіти. Він був слюсарем за фахом. Серед 23 французьких прем'єр-міністрів він єдиний не закінчив університет. Долі складаються по-різному. І це не привід засмучуватися. Це знак того, що шлях до успіху може бути дуже різним».  
 
 
«Це мастрід для шкільних вчителів. У книжці можна знайти нові ракурси, більш людяні історії про відомих осіб. Цьому гарно підіграє дизайн книжки», — додала Олена Павлова.
 
«Спершу у книжці мало бути 100 історій. Обирали відомі світові імена. Але не брала до книжки тих героїв, про яких не могла знайти чогось нового. Так сталося із Квіткою Цісик. Також до видання потрапили менш знані герої, які здійснили надзвичайні досягнення, — розповідала авторка. – Дивовижною є історія про експедицію Роберта Скотта, в якій брав участь українець. Я натрапила на його дуже розмите фото, де він танцює гопак на кораблі. Так зрозуміла, що має бути і відео, бо фото було схоже більш на кадр. Почала шукати оператора експедиції – і знайшла відео. Ця історія гопака на кораблі під час експедиції до Антарктиди – одна із моїх улюблених». 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage