"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Український Майдан, російська війна очима спостерігача та учасника: виходить книга Михайла Винницького
Наприкінці березня у «Видавництві Старого Лева» побачить світ «Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності» авторства Михайла Винницького. У книзі детально та послідовно висвітлено події в Україні 2013–2018 рр. Ця історична праця поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який брав активну участь у протестах. Під час Революції Гідності Михайло Винницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій у своєму блозі «Думки з Києва». Книга вперше побачила світ у 2019 році англійською мовою у видавництві «Ibidem Verlag» (розповсюджується Columbia University Press) під заголовком «Ukraine’s Maidan, Russia’s War. A Chronicle and Analysis of the Revolution of Dignity» і стала внеском автора у відстоювання позицій України в її довголітній інформаційній війні. Переклад українською виконав Роман Клочко. Українське видання побачило світ у художньому оформленні Івана Шкоропада.
 
«Перша частина книги – це "хроніка" подій, які відбувалися в Україні впродовж 2013-2018 років. Тут описується хід протестів на київському Майдані Незалежності (зокрема очима їхнього безпосереднього учасника), трагічне і підступне військове вторгнення Росією в Крим і Донбас, а також ініціативи українських реформаторів, які ввійшли в коридори влади після втечі з України колишнього її Президента. Мета цієї хроніки — дати відчути історію молодшому поколінню, а очевидцям — структурувати пережите, — розповідає автор, Михайло Винницький. — У другій частині книги представлено суспільствознавчий аналіз пришвидшених соціально-економічних і політичних змін в Україні, які проходять в контексті більш масштабних цивілізаційних трансформацій на глобальному рівні. Наша вихідна теза: життєвий шлях української Революції Гідності загалом відтворює той, який проходили інші "величні" революції — ті, які стали розділовими знаками в історії великих переходів європейської цивілізації від однієї ери до іншої. У процесі української революції ми стали свідками зародження нової (для світу!) концептуалізації "гідності" (як індивідуального, а також соціального – "персоналістичного" принципу), спроби інституціоналізації "природньої справедливості", і нових форм гетерархії, які заперечують до того повсюдний консенсус, що для ефективності організацію має очолити "лідер". Ці всі ідеї ще мають знайти своє інституційне втілення і саме це є нашим спільним завданням в наступному етапі революційного розвитку».

«Я безмежно радий, що ця книга нарешті стала доступною українському читачеві. В оригіналі текст писався англійською з метою поширення інформації західній аудиторії про події в Україні – фактично, для спростування численних фейків і перекручувань, які поширювалися Кремлем у межах т.зв. гібридної війни, — ділиться думками Михайло Винницький. — У цій книзі Майдан, і тим більше доблесть збройного опору проти російського агресора, не представлені як трагедії. Революції Гідності (яка включає і протести 2013-2014 років і подальшу війну з Росією) — це історія перемоги, історія народження нації та сенсів, історія мобілізації та консолідації, історія трансформації, яка вивчатиметься майбутніми поколіннями по всьому світу. Нам є чим гордитися. І нам є про що розказати».

«"Нічого насправді не відбулося, аж доки про це не напишуть", — писала в одному з творів Вірджинія Вулф. Книжка Михайла Винницького — свідчення того, що українська Революція Гідності, або Євромайдан, дійсно відбулася. Активний учасник протестів на Майдані наприкінці 2013 та на початку 2014 року, автор почав описувати їх спочатку "у режимі реального часу" в проникливих дописах у фейсбуці, а продовжив — у цій книжці, яка поєднує свідчення очевидця та їхнє тлумачення соціологом із західною освітою», — Сергій Плохій, історик, професор української історії в Гарвардському університеті.
 
Михайло Винницький народився в Канаді і там проживав до 27 років. У 2003 році він отримав докторський (PhD) ступінь в Кембриджському університеті (Великобританія) і далі переїхав в Україну, отримавши українське громадянство в 2019 році. Михайло викладає на кафедрі соціології Києво-Могилянської Академії, а також у Львівській бізнес школі УКУ. В роки після Майдану він був призначений радником трьох Міністрів освіти і науки України (Сергія Квіта, Лілії Гриневич, Ганни Новосад), а також обраний головою Національної команди експертів з реформування вищої освіти Еразмус+. Він також є членом Ради наставників Української Академії Лідерства і з початку 2019 року очолює секретаріат Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
 
Під час протестів на Майдані 2013-2014 р., і далі, коли розгорнулася російська збройна агресія проти України, Михайло Винницький був постійним коментатором, аналітиком, блогером, виступаючи на телеканалах CNN, СBC, ВВС, Аl-Jazeera, NPR тощо. Його регулярні дописи під рубрикою «Думки з Києва» часто цитувалися в західній пресі (Washington Post, Financial Times, Toronto Star, National Post) і слугували зброєю проти міфів та відвертої брехні, які поширювалися Кремлем.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage