"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Українські письменники створили 13 різдвяних історій
16 грудня у львівській книгарні "Є" "Видавництво Старого Лева" запрезентувало збірку "13 різдвяних історій". На презентацію прибуло троє авторів цієї антології: Мар'яна Савка, Христина Венгринюк та Галина Вдовиченко. Більшість із решти 10-ти, за словами видавця, – "на барикадах".
 
Ірена Карпа співає запальні коломийки на Майдані, десь поруч – Дзвінка Матіяш та Андрій Курков… Більшість українських письменників, в тому числі й авторів нововиданої антології, відстоюють свою громадянську позицію. "Ця книжка, – вважає львівська письменниця Галина Вдовиченко, – теж перегукується з теперішнім настроєм". Але насамперед вона має подарувати читачам настрій Різдва.
 
"Різдво все одно має прийти, і мають перемогти сили добра. І коли про це говорити, то ми будемо наближати той день, якого ми всі чекаємо і якого ми всі заслужили", – впевнена Мар’яна Савка, авторка однієї з історій збірки та редактор "Видавництва Старого Лева".
 
"Такі надзвичайні свята, як Різдво, як Паска, дають те світло, яке має допомогти боротися за добро", – погодилася юна чернівецька письменниця Христина Венгринюк.
 
Ідея антології з’явилася у Мар’яни Савки взимку минулого року: "А що було б, якби наші письменники написали різдвяні історії – кожен свою?". Видавець одразу надіслала 20 листів, практично на всі отримала ствердну відповідь. Та до кінця ніхто не знав, скільки ж оповідей все-таки буде написано. До цьогорічного Різдва їх є 13, але вже готують другу частину – на Різдво-2014 (тут варто зазначити, що на презентації стало відоме ім’я одного автора продовження "Історій": Марія Матіос).
 
Хоча усім авторам давали одне завдання: написати різдвяну оповідь, – "13 різдвяних історій" дуже різні за емоційним забарвленням і всі доповнюють одна одну. "Є притчеві речі, як історія Дзвінки Матіяш, філософська притча Костянтина Москальця; побутові із цікавим сюжетом – про змерзлі водопровідні труби від Андрія Бондаря, несподівана – від Галини Вдовиченко, містерія – від Андрія Куркова…". Ірена Карпа, Сергій Жадан та всі інші автори у цих оповідях були самими собою, – запевнила Мар’яна Савка.
 
Всі тексти дуже сучасні, багато з них – повністю або частково автобіографічні. Як вказано на сторінці "Видавництва старого Лева", – "це доросла проза з дитячою ноткою віри в чудо".
 
Марта Зозуля
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage