0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
У Жоеля Діккера та Умберто Еко — один режисер
Книжка швейцарського письменника Жоеля Діккера «Правда про справу Гаррі Квеберта» одразу після виходу стала бестселером. У франкомовних країнах загальний тираж роману складає понад три мільйони примірників, а це, до прикладу, більше, ніж «50 відтінків сірого» Еріки Джеймс. Книжку переклали понад 30 мовами світу. Зокрема торік вона вийшла українською у «Видавництві Старого Лева» в перекладі Леоніда Кононовича та в художньому оформленні Назара Гайдучика. Жоель Діккер завдяки ній у свої 33 отримав Гран-прі Французької академії за найкращий роман і Гонкурівську премію ліцеїстів. Книжка настільки зацікавила світових поціновувачів детективної літератури, що «Правду про справу Гаррі Квеберта» вирішили ще й екранізувати. Тож тепер «Правду про справу Гаррі Квеберта» весь світ не лише читає, а й дивиться.
 
700 сторінок роману Жоеля Діккера перетворили на 10-серійну екранізацію. Сценарії для перших епізодів написали акторка Лінні Гріне та режисер і виконавчий продюсер Річард Лівайн. Головного героя у стрічці Гаррі Квеберта грає актор Патрік Демпсі, відомий з американського серіалу «Анатомія Грей». А роль Маркуса Ґольдмана дісталась ще одному американському актору – Бену Шнетцеру, якого глядачі знають з фільмів «Warcraft: початок» та «Книжкова злодійка».
 
 
Серіал знімали в Канаді, починаючи з літа й до грудня 2017 року, а презентований він був в середині 2018 року. Над екранізацією працював французький кінорежисер і сценарист Жан-Жак Анно, який зняв понад десять художніх фільмів. Його стрічка «Чорне і біле в кольорі» отримала премію «Оскар» у 1977 році як найкращий фільм іноземною мовою. Серед найвідоміших робіт Жана-Жака Анно – «Сім років у Тибеті» з Бредом Піттом у головній ролі та однойменні екранізації романів Умберто Еко «Ім’я троянди» та «Коханець» Маргеріт Дюрас. Бюджет екранізації Діккерівсьої «Правди про справу Гаррі Квеберта» сягає 35 мільйонів доларів.
 
Жан-Жак Анно, Крістін Фрозет, Патрік Демпсі, Бен Шнетцер, Жоель Діккер. Фото - Getty images
За сюжетом книжки, а тепер і серіалу, молодий та успішний романіст Маркус Ґольдман страждає від відсутності натхнення і вирушає за допомогою до свого вчителя – знаменитого письменника Гаррі Квеберта. Однак зовсім скоро виявляється, що допомога потрібна самому Гаррі, бо його звинувачують у вбивстві 15-річної дівчини, яке сталося в тихому американському містечку 33 роки тому. Аби врятувати Квеберта, Маркус починає власне розслідування й намагається розплутати важкий клубок брехні, давно захованих таємниць та фатальних випадковостей. Класно, що Маркус Ґольдман, а з ним і читач, не лише стає частиною детективної історії, а отримує протягом всієї книжки літературні поради як написати бестселер.
 
 
Слідом за «Правдою про справу Гаррі Квеберта» Жоель Діккер написав ще один бестселлер – психологічний роман «Книга Балтиморів», який вийшов у «Видавництві Старого Лева» у перекладі Леоніда Кононовича восени. Це родинна сага з детективним сюжетом, історією великої любові і драми.
 
 
Все той же головний герой Маркус й далі продовжує розслідувати таємниці близьких йому людей. Маркус належить до родини Ґольдманів із Монклера, однак ще з дитинства його захоплювала сім’ї Ґольдманів із Балтимора. До свого балтиморського дядька – місцевого адвоката – хлопець приїздив влітку. Майбутнє здавалось Маркусу та його друзям ідеальним, але вже тоді в їхню історію була закладена драма, яка зруйнувала не одне життя.
 
Вам може бути цікаво
Передпродаж нового роману Елізабет Ґілберт «Місто дівчат»
Дев’ять життів Крістофера Чанта
Графік роботи Старого Лева протягом 24-26 серпня
Про Україну та українців: 10 книг до Дня незалежності
Ті, що без імен й облич, звучать гучніше у прозі
Лексикон львівський: поважно і на жарт
stary_lev Стежити
дописів читачів