"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

У Жоеля Діккера та Умберто Еко — один режисер
Книжка швейцарського письменника Жоеля Діккера «Правда про справу Гаррі Квеберта» одразу після виходу стала бестселером. У франкомовних країнах загальний тираж роману складає понад три мільйони примірників, а це, до прикладу, більше, ніж «50 відтінків сірого» Еріки Джеймс. Книжку переклали понад 30 мовами світу. Зокрема торік вона вийшла українською у «Видавництві Старого Лева» в перекладі Леоніда Кононовича та в художньому оформленні Назара Гайдучика. Жоель Діккер завдяки ній у свої 33 отримав Гран-прі Французької академії за найкращий роман і Гонкурівську премію ліцеїстів. Книжка настільки зацікавила світових поціновувачів детективної літератури, що «Правду про справу Гаррі Квеберта» вирішили ще й екранізувати. Тож тепер «Правду про справу Гаррі Квеберта» весь світ не лише читає, а й дивиться.
 
700 сторінок роману Жоеля Діккера перетворили на 10-серійну екранізацію. Сценарії для перших епізодів написали акторка Лінні Гріне та режисер і виконавчий продюсер Річард Лівайн. Головного героя у стрічці Гаррі Квеберта грає актор Патрік Демпсі, відомий з американського серіалу «Анатомія Грей». А роль Маркуса Ґольдмана дісталась ще одному американському актору – Бену Шнетцеру, якого глядачі знають з фільмів «Warcraft: початок» та «Книжкова злодійка».
 
 
Серіал знімали в Канаді, починаючи з літа й до грудня 2017 року, а презентований він був в середині 2018 року. Над екранізацією працював французький кінорежисер і сценарист Жан-Жак Анно, який зняв понад десять художніх фільмів. Його стрічка «Чорне і біле в кольорі» отримала премію «Оскар» у 1977 році як найкращий фільм іноземною мовою. Серед найвідоміших робіт Жана-Жака Анно – «Сім років у Тибеті» з Бредом Піттом у головній ролі та однойменні екранізації романів Умберто Еко «Ім’я троянди» та «Коханець» Маргеріт Дюрас. Бюджет екранізації Діккерівсьої «Правди про справу Гаррі Квеберта» сягає 35 мільйонів доларів.
 
Жан-Жак Анно, Крістін Фрозет, Патрік Демпсі, Бен Шнетцер, Жоель Діккер. Фото - Getty images
За сюжетом книжки, а тепер і серіалу, молодий та успішний романіст Маркус Ґольдман страждає від відсутності натхнення і вирушає за допомогою до свого вчителя – знаменитого письменника Гаррі Квеберта. Однак зовсім скоро виявляється, що допомога потрібна самому Гаррі, бо його звинувачують у вбивстві 15-річної дівчини, яке сталося в тихому американському містечку 33 роки тому. Аби врятувати Квеберта, Маркус починає власне розслідування й намагається розплутати важкий клубок брехні, давно захованих таємниць та фатальних випадковостей. Класно, що Маркус Ґольдман, а з ним і читач, не лише стає частиною детективної історії, а отримує протягом всієї книжки літературні поради як написати бестселер.
 
 
Слідом за «Правдою про справу Гаррі Квеберта» Жоель Діккер написав ще один бестселлер – психологічний роман «Книга Балтиморів», який вийшов у «Видавництві Старого Лева» у перекладі Леоніда Кононовича восени. Це родинна сага з детективним сюжетом, історією великої любові і драми.
 
 
Все той же головний герой Маркус й далі продовжує розслідувати таємниці близьких йому людей. Маркус належить до родини Ґольдманів із Монклера, однак ще з дитинства його захоплювала сім’ї Ґольдманів із Балтимора. До свого балтиморського дядька – місцевого адвоката – хлопець приїздив влітку. Майбутнє здавалось Маркусу та його друзям ідеальним, але вже тоді в їхню історію була закладена драма, яка зруйнувала не одне життя.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage