Stary Lev Logo

Українські композитори Альберт Саприкін, Борис Логінов і Максим Коломієць створили музичний твір на основі роману Софії Андрухович «Амадока». Проєкт триває з 2021 року, а вже сьогодні, 5 квітня 2024 року, у США вперше представлять цей музичний твір. Подія відбудеться у Каплиці Роллінса в Дартмутському коледжі, Гановер, Нью-Гемпшир, відвідати її можна безплатно.

«Мені здається, ми всі страждаємо від відчуття неможливості розповісти потрібні речі про Україну. Слів завжди бракує, а щось важливе залишається непромовленим. Музичний твір — це дуже широке й абстрактне повідомлення, яке ґрунтується на романі та пропонує індивідуальне проживання тем і персонажок, а також і власних відчуттів, через що концерт перетворюється на дуже особистий досвід», — розповіла кураторка проєкту Вероніка Ядуха для медіа Лірум, який є інформаційним партнером події. Також на сайті Лірум зазначили, що цією подією організатори прагнуть не лише познайомити глядачів із подіями, що відбуваються у житті героїв, а й продемонструвати сучасні твори української академічної музики. 

Радіємо, що цей надзвичайно важливий роман зазвучить по-новому!

    

Про книгу «Амадока»:

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.

Амадока — найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

    

Проєкт «Амадока: концерт сучасної академічної музики за романом Софії Андрухович» створено ГО TRANSLATORIUM у співпраці з музикантами і композиторами з України, а також музикантами і викладачами з Дартмута і Верхньої Долини. Цей проєкт фінансується Програмою Гарріса у Дартмутському коледжі та відбувається за підтримки Department of Music at Dartmouth, Digital Ethnic Futures Lab, Hopkins Center for the Arts.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage