"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

У Швеції створять альтернативу Нобелівській премії
Після того, як Шведська академія скасувала цьогорічне присудження найвідомішої відзнаки в галузі літератури – Нобелівської премії, Нова Академія вирішила започаткувати ще одну нагороду, яку вручать вже у жовтні цього року.
 
 
На знак протесту проти скандалу, який поглинув Шведську академію і спровокував скасування вручення Нобелівської премії з літератури, група шведських діячів культури зібралася разом, аби заснувати власну версію найпрестижнішої літературної нагороди у світі. Більше 100 письменників, акторів, журналістів та інших діячів сформували Нову Академію, яка і вручатиме нову нагороду в той же час, що і Нобелівська премія.
 
«Ми заснували Нову Академію, щоб нагадати людям, що література та культура загалом повинні сприяти демократії, прозорості, співпереживанню та повазі, без привілеїв, нахабства та сексизму, – йдеться в заяві. – Коли людські цінності все частіше ставлять під питання, література стає ще важливішою протидією культурі мовчання та пригнічення».
 
Нова Академія запрошує всіх шведських бібліотекарів номінувати авторів, які боротимуться за перемогу. Також пропозиції кандидатів можуть надходити з будь-якої точки світу: письменники повинні мати щонайменше дві опубліковані книжки, одна з яких видана за останні 10 років. На відміну від Нобелівської премії, спрямованої відзначити «найвидатнішу роботу», Нова Академія шукатиме письменників, які розповіли історію про «людей у ​​світі».
 
Отримавши перелік номінантів, Нова Академія розпочне публічне голосування, а згодом журі обере переможця з чотирьох найпопулярніших за результатами опитування авторів.  
 
11 грудня, після урочистого нагородження переможця Нову Академію розпустять. Натомість очікують, що 2019 року Шведська академія оголосить одразу двох лауреатів Нобелівської премії.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage