"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

У Польщі готують виставу за мотивами книги «Війна, що змінила Рондо»
У польському ляльковому театрі «Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach» готують до показу нову виставу за книгою Творчої майстерні «Аґрафка» - «Війна, що змінила Рондо». Книга Романи Романишин та Андрія Лесіва вийшла на початку 2015 року у «Видавництві Старого Лева», і відтоді встигла зібрати кілька міжнародних та українських нагород, була перекладена польською, словацькою, французькою та корейською мовами. 
 
«Війна, що змінила Рондо» розповідає історію трьох друзів – Зірки, Данко та Фабіяна. Вони живуть у місті, де квіти співають, а всі мешканці мирно співіснують. Але у Рондо приходить війна, що веде за собою страх та руйнує усе на своєму шляху. Чи знайдуть друзі спосіб перемогти? Чи можна агресією подолати агресію? Чи стане найнеочікуваніший шлях рятівним? Відповіді на всі ці питання дізнаються глядачі театру «Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach». 
 
«Наприкінці осені до нас звернулася представник театру ляльки і актора "Kubuś" в польському місті Кельце із пропозицією поставити театральну постановку за мотивами нашої книги "Війна, що змінила Рондо", - розповідають Андрій та Романа. - Ми погодилися без жодних вагань, бо насправді навіть коли працювали над книгою, то вже тоді мали ідеї стосовно можливої театральної адаптації нашої історії. Герої книги, на нашу думку, чудово надаються для інтерпретації їх у театрі, а особливо - в театрі ляльок. Тому, коли ми дізналися, який саме театр планує адаптувати нашу історію в постановці, то особливо зраділи. 
 
Театр "Kubuś" є досить відомим в Польщі й за її межами, має понад півстолітню історію. Його репертуар опирається саме на театральні адаптації літературних творів польських і світових авторів, а також на сучасну драматургію. Ставляться вистави для дітей і дорослих, серед найгучніших експериментальних вистав, зокрема, "Цинамонові крамниці" Бруно Шульца. Для своїх постановок театр запрошує фахівців з різних країн, роблячи акцент саме на сучасному прочитанні й інтерпретації. 
 
Тому ми зі страшенним трепетом і зацікавленням очікуємо на театральну постановку "Війни, що змінила Рондо" у виконанні театру "Kubuś". Над виставою працює талановита, молода й амбітна команда: сценарною адаптацією твору займався драматург Амадеуш Носал, а в якості режисера запросили Юдиту Берловську. Про деталі самої постановки наразі говорити не можемо, дочекаймося прем'єри, яка відбудеться вже незабаром, 18 лютого. Але наскільки знаємо, то вистава буде доволі інтерактивною - глядачі будуть запрошені до спільної дії в рамках сценічного простору, усі разом, як і герої книги, творитимуть і працюватимуть, аби здолати те, що наганяє страх».
Книга Романи Романишин та Андрія Лесіва «Війна, що змінила Рондо» увійшла до числа переможців конкурсу Bologna Ragazzi Award 2015 та отримала спеціальну відзнаку журі у категорії Нові Горизонти (NewHorizons). Також у 2015 році видання потрапило до щорічного каталогу книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки – 2015» («White Ravens 2015») та здобуло перемогу української премії «ЛітАкцент року» у номінації «Поезія і проза для дітей». Книга вийшла у словацькому видавництві «OZ BRAK», польському - «Krytyki Politycznej», французькому - «Rue Du Monde» та південнокорейському -  «Sanha Publishing House». 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage