"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

У Львові видадуть альбом з фотографіями під'їздів
 
«Видавництво Старого Лева» планує вихід друком книги-альбому з фотографіями львівських під'їздів. Створення книги «За львівськими брамами» ініціювала львівська фотографка Анастасія Іванова. Окрім Анастасії над виданням також працюють Євгеній Бондаренко та Євген Савченко.
 
За кілька місяців до того, як Анастасія захопилася ідеєю видати альбом, вона щоденно викладала світлини львівських під’їздів у своєму Інстаграмі під хештегом #подъездquest. Історія цього хештегу розпочалася у вересні 2015 року, сьогодні він об'єднує вже більше 800 дописів фотографки. Проект швидко набув розголосу в медіа й привернув увагу поціновувачів мистецтва.
 
У передмові до книги Анастасія пише: "Моє маніакальне захоплення львівськими під'їздами почалося з одного будинку на вулиці Котляревського, коли я, випадково піднявшись сходами, побачила на стелі чудовий сецесійний розпис: небо, ластівки в обрамленні червоних маків... Із тріщин, що розійшлися по стелі було зрозуміло, що цій фресці понад сто років. Тоді я гостро відчула, що місто ще багато від мене приховує, і почала шукати..."
 
 
Оформити фото у книгу активно пропонували читачі сторінки Анастасії у Фейсбук, а ідея щодо текстового наповнення з’явилась після кількох цікавих розмов із мешканцями будинків, які ініціаторка проекту фотографувала.
 
До книги увійшло 50 будівель. Їх об’єднує лише те, що усі вони збудовані в дорадянські часи, і, водночас, досі зберегли залишки первинної фотогенічності. Представлені будинки зведені у 2-й половині ХІХ — 1-й третині ХХ століття, тож альбом закарбовує усі основні архітектурні стилі тогочасного Львова, від історизму до функціоналізму.
 
 
Окрім фотографій до книги увійшов історичний матеріал, зібраний Євгенієм Бондаренком, та розповіді мешканців під’їздів, яких Анастасія зустріла під час фотографування, оформлені в тексти завдяки Євгену Савченку.
 
"Мета створення альбому — показати приховану красу міста, дізнатися більше про львівян, віднайти зв’язок між людьми, що зводили той Львів, який ми знаємо та любимо, та його теперішніми мешканцями", — розповіли Art Ukraine автори видання.
 
Книга-альбом має з'явитися в книгарнях у березні цього року.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage