"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

У Фінляндії відновив роботу єдиний у світі Музей мумі-тролів
Минулого тижня у фінському містечку Тампере розпочав роботу оновлений Музей мумі-тролів, експозиції якого присвячені творчості відомої письменниці й художниці Туве Янссон та її персонажам, що полюбитися мільйонам читачів у всьому світі.
 
Moomin Museum, фото - Laura Vanzo/ Visit Tampere
 
У жовтня 2016 року музей, який тоді знаходився у приміщенні бібліотеки міста, закрили. 17 червня 2017-го музей знову відкрив свої двері для відвідувачів з усього світу, цього разу – у Конгрес-холі. В його основі лежить унікальна тематична колекція Туве Янссон, яка була подарована Художньому музею Тампера у 1986 році. Тут можна ознайомитися з історією творення мумі-тролів та самими розповідями про героїв, відчути той бадьорий пригодницький дух і дружню та теплу атмосферу, що об'єднує твори Туве.
 
 
 
У колекцію музею увійшли близько 400 оригінальних робіт Туве Янссон і 3D-моделі персонажів від художниці Тууліккі Пієтіля. А також різні інтерактивні експонати, наприклад капелюх Чарівника, у який залізти може кожен:)
 
 
 
Головним експонат оновленого музею є п'ятиповерховий будинок мумі-тролів. У ньому гості побачать і  багату на різні смаколики комору Мумі-мами,  і вітальню та кухню, що стали улюбленими місцями для затишних посиденьок героїв, і спальні головних персонажів та багато іншого.
 
 
 
 
Окрім того, у приміщенні музею є великий читальний зал, в якому зібрана біографічна література про Туве і твори та комікси про мумі-тролів різними мовами світу. Відвідувачі музею також можуть завітати у кафе і посмакувати цікавими стравами з казкового світу Туве, відвідати майстерню і спробувати власні творчі сили, а додому прихопити шматочок мумі-трольського світу у вигляді сувенірів.
 
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage