0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
У Фінляндії відкрили виставку льодових скульптур мумі-тролів
Якщо ви обожнюєте мумі-тролів – улюблених героїв мільйонів дітей у всьому світі, – тоді вам неодмінно слід вирушати у Фінляндію. Адже там, окрім музею цих персонажів у Тампере та Долини мумі-тролів у Наанталі, тепер діє ще й експозиція льодових скульптур.
 
Yle, фото – Matti Myller
 
Виставку, присвячену персонажам відомої фінської письменниці й художниці Туве Янссон, відкрили у Леппявірті, що в провінції Північна Савонія у Східній Фінляндії. Експозицію, розташовану на території готелю «Vesileppis», вже у перший день відвідало понад тисяча людей.
 
 
Генеральний директор готельного комплексу Кімо Россі визнає, що популярність виставки здивувала організаторів. «Ми думали, що день відкриття був найбільш масовим, але стільки ж відвідувачів продовжує приходити на виставку і тепер», – каже Россі.
 
Льодові скульптури знаходяться в підземній печері на глибині 30 метрів під землею, а сама експозиція включає 16 сцен з історій Туве Янссон. Гості виставки можуть побачити не лише улюблених Мумі-троля, Чмиха, Нюхмумрика та інших персонажів із книжок, а й навіть будинок мумі-тролів – заввишки аж 5 метрів – та знаменитий місток через річку. І все це з криги! Над скульптурами працювала низка митців з Латвії, Фінляндії, Монголії та ін.
 
 
За словами Россі, виставка, як очікується, стане туристичною перлиною в регіоні Північної Савонії. Наразі вона буде відкрита до кінця серпня, однак планується, що зрештою діятиме цілий рік. Температура в печері є доволі низькою, аби забезпечити збереження льодових скульптур навіть влітку.
 
Вам може бути цікаво
Майструємо і малюємо зі Старим Левом!
«Писати для дітей — це відповідальність». Наталія Ясіновська про письменництво та дитячу літературу
Автори Старого Лева на фестивалі «Кальміюс» у Краматорську!
Мріяти, як герої книжок. Історії про віру в себе для дітей і підлітків
Збірка оповідань білоруського поета та есеїста Уладзімєра Арлова «Краєвид з ментоловим ароматом» вперше українською!
Маленька історія одного життя: Леонардо да Вінчі
stary_lev Стежити
дописів читачів