"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Три книги Старого Лева – у короткому списку «ЛітАкценту року – 2020»!
Стали відомі книги, які боротимуться за відзнаку «ЛітАкценту року – 2020» в трьох номінаціях: «Проза», «Поезія» та «Літературознавство, есеїстика, художній репортаж». Цьогоріч до числа претендентів на перемогу увійшло три книги Старого Лева – романи «Амадока» Софії Андрухович, «Магнетизм» Петра Яценка і поетична збірка «каміньсадліс» Ірини Шувалової.
 
Хто переможе – дізнаємося вже у січні.
 
«Амадока» – це історія про те, що нічого не зникає безслідно, зв’язки та паралелі між минулим і сьогоденням з часом можуть не стоншуватися, а глибшати, а пам’ять окремої людини та цілих поколінь ховає у собі багато таємниць.
 
«Магнетизм» — магічна історія про те, як у диво­вижний спосіб пов’язані люди й міста: вони притягуються і відштовхуються, можуть із легкістю знищити одні одних, а можуть дати одні одним життя… Головна героїня Марія на прізвисько Гайка тікає з окупованого Донецька останнім потягом до Києва й опиняється сама в чужому великому місті. Ще в дитинстві вона відкрила в собі дивний хист бачити історії людей, записані на металі, а тепер чує мову будинків і знає їхні імена. День за днем перед нею постають нові химерні виклики, але найголовніший із них — чи зможе вона своєю жертвою врятувати рідне місто, серце якого перестало битися?
 
«каміньсадліс» – збірка, в якій авторка натякає на те, що різні субстанції в ній, як у реторті алхіміка, зливаються одна з одною, утворюючи щось нове. Люди у віршах збірки розпадаються на елементи, а світ речей несподівано озивається людськими голосами. Усуваючи пробіли не лише між словами, а й між речами, авторка досліджує феномен пам’яті на її найглибших, найорганічніших рівнях, де рідні й чужі сплітаються крово­носними системами, як дерева корінням. Це книжка про належність — часові, місцю та людям — і про неспроможність остаточно визначити себе жодною із цих належностей.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage