"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Журі літературної премії Книга року ВВС оголосило короткі списки у номінаціях дорослої і дитячої прози, а також есеїстики. Серед фіналістів цьогоріч є й автори Старого Лева!

За першість у премії Книга року ВВС боротимуться Сергій Осока зі збіркою короткої прози «Три лини для Марії» і Євгенія Кузнєцова з романом «Спитайте Мієчку».

А книга Станіслава Асєєва «"Світлий шлях": історія одного концтабору» увійшла до короткого списку номінації Книга року ВВС Есеїстика.

Кожна новела Сергія Осоки «Три лини для Марії» — то маленька велика історія простої людини, яку, можливо, ніхто б і не помітив на цій землі, якби не уважний майстер слова. Бо він не просто пише, а створює кількома мазками тривимірну картину людського життя: здається, можна прислухатися і почути, як шелестить очерет, сплескує риба в ставку, як падають яблука, риплять старі двері, як змішується з вітром людське зітхання, приглушений сміх чи схлип. А ще можна відчути запахи — то густі і щільні, аж забиває памороки, то леткі і прозорі, як аромат квітки. Десь у цьому 3D-форматі можна побачити людину, з усіма її прекрасними і потворними рисами, з шорсткими поверхнями і глибокими западинами її бентежної душі. Здається, сюжети цих новел малі чи другорядні, але то лише ключ, який відкриває портал, через який потрапляєш у світ великої літератури.

У центрі історії «Спитайте Мієчку» Євгенії Кузнєцової  три покоління жінок, кожна зі своєю історію, які розуміють одна одну з півслова, рішення, які приходять самі собою, варто лиш почекати, жарти, несподівані повороти сюжету та кумедні ситуації, в якій втрапляють героїні, сміх крізь сльози, а також світлий сум.

У своїй книзі «"Світлий шлях": історія одного концтабору» Станіслав Асєєв розповідає про своє перебування у полоні проросійських сил в окупованому Донецьку, куди він потрапив за сфабрикованими звинуваченнями «у шпигунстві» у травні 2017 року та був звільнений 29 грудня 2019 року в межах обміну. Книга розкриває неприховану правду про полон, який стирає межі між людськими почуттями, про життя, яке вирує на сусідній вулиці, про тортури, які стають буденністю, а також про людську жорстокість, яка не має меж.

Журі обирало фіналістів серед 39 видань, які увійшли до довгих списків. Хто переможе – дізнаємося вже 17 грудня 2021 року в Мистецькому Арсеналі під час урочистої церемонії нагородження.

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage