0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
ТОП-100 найуспішніших жінок
НВ вперше представляє проект про українок, які досягли висот в бізнесі, політиці, громадському житті та інших сферах життя країни.
 
Розділ КУЛЬТУРА/МЕДІА
 
Софія Андрухович
 
письменниця, перекладач, 33 роки  
 
Незважаючи на відомого письменника-отця Юрія Андруховича, Софія Андрухович вважається абсолютно самодостатнім літератором, причому прозаїком, якому пророкують велике письменницьке майбутнє.
 
В її активі вже п'ять успішних творів прози. А останній роман письменниці Фелікс Австрія, який вийшов в 2014 році, став найбільш популярним і отримав чимало престижних нагород в Україні та за кордоном. 
 
 
 
 
 
Мар'яна Савка
 
головний редактор і співзасновник видавництва Видавництво Старого Лева, поетеса, 43 роки  
 
Мар'яна Савка створила Видавництво Старого Лева, одне з найкращих видавництв в країні, книги якого славляться оригінальними ілюстраціями. Окремі книги Старого Лева охоче купують видавці Франції, Південної Кореї, Аргентини і навіть Китаю.
 
Сама Савка є автором багатьох поетичних збірок і дитячих книг. Її твори перекладено на польську, англійську, білоруську, російську, литовську, німецьку та португальську мови. 
 
 
Оксана Забужко
 
письменниця, поетеса, 55 років  
 
Оксана Забужко — знаменита письменниця, поетеса, літературознавець і публіцист. У 90‑х роках вона викладала україністику в США. Найвідоміший її літературний твір — роман Польові дослідження з українського сексу, який вийшов в 1996 році. Він користувався великою популярністю у читачів і був переведений на десять іноземних мов.
 
Забужко також є автором публіцистичних та філософсько-літературознавчих творів. Одне з найбільш значущих — Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій про поетесу Лесю Українку.  
 
 
Ірена Карпа
 
письменниця, співачка, голова Українського культурно-інформаційного центру при посольстві України у Франції, 35 років  
 
Ірена Карпа встигла багато чого, побувавши письменницею, поетесою, телеведучою, громадянською активісткою і навіть лідером музичної групи.
 
У 19 років вона заснувала групу Фактично самі, пізніше перейменовану в QARPA, а через рік видала свою першу книгу. Тепер вона є автором кількох романів, які завоювали популярність не тільки в Україні, але і в інших країнах, зокрема в Польщі. Також Карпа стала лауреатом кількох літературних премій.
 
Вона брала активну участь у протестах під час Євромайдану. А в жовтні 2015‑го року очолила Український культурно-інформаційний центр при посольстві України у Франції, головне завдання якого — популяризація української культури.
 
Олександра Коваль
 
організатор книжкового Форуму видавців у Львові, 58 років  
 
Олександра Коваль очолює львівський Форум видавців, найбільший книжковий ярмарок України і один з наймасштабніших в Європі. У 2015 році у форумі взяли участь понад 300 видавництв з усього світу, було проведено понад 250 заходів за участю відомих письменників.
 
Львівським ярмарком Коваль займається більше десяти років.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ліна Костенко
 
поет, прозаїк, 85 років  
 
Ліна Костенко — живий класик української літератури, одна з найяскравіших поетес країни за останні 50 років.
 
Її перші поетичні збірки вийшли в 50-60‑х роках минулого століття і відразу ж стали літературним явищем. Однак послідуючий надалі тиск з боку радянської влади не дозволяв Костенко друкуватися довгі роки. Тим не менш вона писала і створювала справжні шедеври. Серед найвідоміших її творів — роман у віршах Маруся Чурай.
 
У 2010 році Костенко видала свій перший прозовий твір Записки українського самашедшего, який містить гостру критику української дійсності після здобуття незалежності.
 
Повний перелік - у джерелі
 
Вам може бути цікаво
Роман Саллі Руні «Нормальні люди» вийде українською у «Видавництві Старого Лева»!
Що відчувати, читаючи «Оптику Бога»
Книжковий 2020. Що чекати від Старого Лева (доросла література)
Вірш дня. Григорій Чубай
Створять серіал за циклом книг «Варта» Террі Пратчетта
«До краси» Давіда Фоенкіноса: літературна елегантність та культурна автентичність
stary_lev Стежити
дописів читачів