"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

theUKRAINIANS: історії успіху, що здатні змінювати
У четвер, 14 травня, у Першій львівській Медіатеці (вул. Мулярська, 2а) була величезна кількість людей, адже там відбувалася презентація книжки «theUKRAINIANS: історії успіху», яка народилася на базі однойменного інтернет-проекту і нещодавно вийшла у «Видавництві Старого Лева». Презентували книгу її упорядники та засновники «TheUkrainians» Тарас Прокопишин, Володимир Бєглов та Інна Березніцька, а також герої проекту і книжки – медіа-консультант, громадський активіст, співзасновник «Крим SOS» Алім Алієв та співачка Брія Блессінг. Модерувала презентацію поетеса, заступник головного редактора ВСЛ Катерина Міхаліцина.
 
Говорили про зародження проекту «TheUkrainians», про книгу, яка виникла з нього і стала великим кроком вперед, про нові категорії успіху та успішності, про «по-новому народжених» сміливих та рішучих людей, про відповідальність, щирість та довіру. «Книжка «TheUkrainians: історії успіху», яка постала на ґрунті інтернет-проекту, розповідає про те, як з невеличких шматочків, з приватних історій можна вибудувати успіх цілої країни, - переконана Катерина Міхаліцина. - Тарас, Інна, Володя почали ламати стереотипи. Адже саме стереотипи не дають покласти частинку мозаїки так, щоб вийшла гарна картина. Через стереотипи ми не наважуємося на те, чого просить душа, задатки до чого ми маємо». 
 
На думку Катерини, цей проект загалом вчить нас не боятися, вчить брати на себе відповідальність, звикати до успіху, свого і сусідського, сприймати його позитивно, без й тіні заздрості. А книга  «theUKRAINIANS: історії успіху» - ще один шматочок цієї мозаїки, який доповнить картину.
 
Тарас Прокопишин розповів гостям презентації, як народилася ідея створити онлайн-проект «TheUkrainians»: «Рік тому, сидячи за кавою, ми з Володею та Інною почали говорити про нас, про українців. Тоді ще тривав Майдан, а телеканал «Рашатудей» кричав про українців як про фашистів і терористів. Та, окрім зовнішніх ворогів, ми говорили й про внутрішніх – про нашого внутрішнього Януковича, який є в середині багатьох і який можна описати висловами: «Моя хата скраю», «Не бери собі до голови», «Я нічого не змінюю» і так далі. А ще ми думали про те, які ми, українці, які наші цінності… Бачили, що особисто наше середовище – безперечно позитивне.  Наші друзі, знайомі беруть на себе відповідальність та ініціативу, живуть за добрими моральними правилами чесно та не  корупційно. Тож ми вирішили якось змінити негатив на позитив, роблячи інтерв’ю з українцями, які репрезентують собою нову модель успіху та успішності. Так і народилася ідея «TheUkrainians», а потім і книга».
Алім Алієв наголосив, що «TheUkrainians» - це люди і проект, які нарешті почнуть щось змінювати. «Початок цього проекту означав для мене, що три людини почали змінювати у країні саме поняття успіху, - говорить Алім. - Ми перестали говорити про «бабло», посади, про відпочинок у фешенебельних готелях. І почали говорити про успіх, як про вміння брати на себе відповідальність. Не перекладати провину на державу, сусідів та інших, а самим нічого не робити. Ні. Проект «TheUkrainians» почав змінювати цю парадигму. У нас купа успішних людей саме з цієї правильної точки зору. У нас неймовірна кількість класних громадян, з якими постійно зіштовхуєшся. Коли більше, ніж рік тому, окупували Крим, саме такі люди не дали мені опустити руки. Вони надихали працювати далі, щось створювати і боротися. Тому переконаний, що героїв для «TheUkrainians» вистачить на довгі роки».
 
Володимир Бєглов розкрив секрет того, як проводили інтерв’ю з різними людьми: «Нам неймовірно пощастило. Наші герої, практично усі, за невеликими винятками, знають про наш проект. Деякі з них навіть кажуть: «Ми настільки часто читаємо ваші інтерв’ю, що, по-суті, вже знаємо відповіді на ваші запитання. Так було, до речі, з Оксаною Форостиною та Тарасом Прохаськом. Вони вже були готові до інтерв’ю, а ми цього ще не знали».  
 
Володимир наголосив, що хоча і значна частина питань в усіх інтерв’ю є однотипною, головне – відповіді, і вони завжди різні і цікаві. «Ми зазвичай починаємо з «Як ви стали таким, яким є зараз…», і завжди завершуємо побажаннями нашим читачам. Нам дуже важливо почути думку героя про відповідальність, ініціативу та інші його цінності».
 
Виявилося, що своє розуміння успіху та успішності саме завдяки проекту знайшла і одна із його героїнь Брія Блессінг:  «Коли я давала інтерв’ю «TheUkrainians», мене запитали, що таке успіх для мене і чи я сама успішна.  Це вперше в житті я розмірковувала над таким питанням. Ніколи не думала про успіх, що він для мене значить. І зараз, коли пройшло понад півроку (а я весь цей час поверталася думками до цієї розмови), я нарешті можу сказати: «Так, я успішна». І питання не в грошах, не у великій сцені, а у тому, що займаюся тим, чим, як я відчуваю, маю займатися. Мій успіх у тому, що я рухаюся у правильному для себе керунку»
Інна Березніцька впевнена, що кожне інтерв’ю – це, передовсім, енергетика респондента: «У кожній розмові, у кожній історії ми намагаємося максимально передати саму людину, її неповторність. Інколи буває, що приходиш після інтерв’ю і емоції настільки вирують, що одразу починаєш розшифровувати записи. Хочеться максимально швидко написати текст, і щоб його якнайшвидше опублікували, а енергетика героїв перейшла до читачів». 
 
На думку упорядниці, важлива і довіра між журналістом та «героєм» інтерв’ю. «Коли приходиш до людини, хочеться, щоб вона розповіла тобі не те саме, що зазвичай говорить ЗМІ, а щоб вона довірила «TheUkrainians» щось особливе, щось глибинно своє. Тому важливо, щоб ця людина довіряла саме тобі і була відвертою та щирою».
 
фото: Ірина Середа
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage