0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Тепер щоденники Леонардо да Вінчі може почитати кожен
Чудові новини для усіх, хто захоплювався постаттю відомого італійського винахідника, митця та інженера Леонардо да Вінчі! Фахівці з Музею Вікторії та Альберта у Лондоні оцифрували та виклали у вільний доступ щоденники Да Вінчі. Тож тепер усі зможуть дізнатися більше про його революційні ідеї та концепції.
 
 
Зібрання записів під назвою «Codex Forster I» складається з двох щоденників, об'єднаних в один том ще після смерті Леонардо. Отримали ці записи таку назву на честь Джона Фостера, який заповів їх музею в 1876 році. У «CodexForsterI» є як ранні (близько 1487-90 рр., Мілан), так і пізні записи Да Вінчі (1505 р., Флоренція).
 
«Codex Forster I» датується часом, коли Леонардо перебував у суді Мілана, та зосереджує увагу на гідротехніці: вміщує малюнки інструментів для копання каналів та руху й підйому води. Сюди також увійшли записи щодо геометрії та твердих тіл.
 
 
Сьогодні у найбільшому в світі музеї декоративно-ужиткового мистецтва зберігається ще три записники Да Вінчі, поєднані у два томи – Codex Forster II і III. «Ми плануємо також оцифрувати ці два томи і зробити їх загальнодоступними у 2019 році, щоб відзначити 500-річчя смерті Леонардо, – розповідає кураторка спеціальних колекцій у Національній художній бібліотеці Музею Вікторії та Альберта Катерина Івард. – Якщо ми хочемо, щоб ці записи пережили ще п'ять століть і більше, ми повинні переконатися, що їхній захопливий зміст буде доступний читачам, не пошкоджуючи щоденники».
 
Переглянути оцифровані записи можна тут.
 
 
Вам може бути цікаво
Обрії смаку в бесідах п(р)одумки
Хороші хлопці фінішують у Києві
«Переможцю не дістається нічого». Уривок з книжки Ернеста Гемінґвея
Енн Гетевей зіграє головну роль в екранізації «Відьом» Роальда Дала
Вірш дня. Григорій Чубай
Сікстен
stary_lev Стежити
дописів читачів