Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

«Видавництво Старого Лева» відправило у друкарню книгу Марини Макущенко «Таємне життя дивозвірів Марії Примаченко». Це унікальне артвидання для родинного читання, учнів мистецьких шкіл та студентів мистецьких вузів, і загалом — для усіх поціновувачів творчості Марії Примаченко. На сторінках книги читачі зустрінуться з героями картин художниці, які розповідатимуть історії про її життя та творчість, роботу над окремими творами, а також дізнаються історію дивовижного порятунку картин від пожежі, що виникла під час атаки російських військ на смт Іванків на Київщині у лютому 2022 року. 

Інколи ти ходиш до музею, щоб подивитися на картини. Уяви лишень — вони теж на тебе дивляться! І варто останній людині вийти із зали, як вони починають своє таємне життя. Дивозвірі з картин Марії Примаченко дружать, ворогують, багато пліткують про мистецтво, галереї і навіть про людей. А ще вони нудяться по сховищах і так засумували за подорожами, виставками і маленькими гостями, що вирішили розкрити тобі свої секрети. Ця книжка допоможе подружитися із дивозвірами і дізнатися, яке цікаве було життя у їхньої мами-художниці. Бо хто, як не вони, найкраще знають свою творчиню? А ще вони щиро вірять, що незабаром зустрінуться з тобою у музеї. Але спершу вони чекають зустрічі з читачем цій книзі, з неймовірно важливим і цікавим текстом про життя видатної художниці та дивовижними ілюстраціями художниці Дарії Філіппової.

«Оживляти героїв картини  моя давня забавка, а звірі Примаченко це тисячі історій, пригод і характерів. Мені бракувало тільки візуальної підтримки. Попри їхню популярність мені було мало. Є виставки картин, є книги про художницю, можна купити магнітик чи навіть іграшку, але потенціал цих персонажів вимагав чогось такого ж яскравого і рухливого, як вони самі, — ділиться думками про роботу над книгою Марина Макущенко. — Коли «Видавництво Старого Лева» запропонувало мені створити книгу про картини Марії Примаченко  це був наче дозвіл розігратися на повну. Я вигадала спочатку казку, за нею біографію, продумала архітектоніку книги, інтерактив і прийоми  і не була певна, що видавництво підхопить цю складну і велику ідею. Однак, вже сама праця з звірами Марії принесла мені велике задоволення. Виявилось, що це було саме те, чого хотів видавець. І що у нього в команді є такі ж затяті гравці: художниця, дизайнерка, редактори  всі ті люди, які зробили ідею книгою. Це був творчий виклик, водночас приємний процес, адже ми бачили, що разом створюємо ту книгу, яку кожен з нас хотів би мати в дитинстві». 

Книга містить інтерактивну складову: частина фактів та ілюстрацій ховаються у спеціальних віконечках, відкриваючи які маленькі читачі у прямому сенсі відкриватимуть віконця у світ творчості великої мисткині. Також на сторінках видання є ряд завдань на розвиток уяви та творчості: намалювати свого дивозвіра, або ж вигадати йому чудернацьке ім'я.

Марина Макущенко – письменниця і журналістка. Народилась у Запоріжжі, у 2008 р. переїхала до Києва. Двадцять років працювала «у телевізорі»: телеведучою і репортеркою. Проводила наукові дослідження, створювала крос-медійні проєкти разом з командами 1+1 та ЮНІСЕФ. Вивчала шість іноземних мов і працювала в одинадцяти країнах. Професійний фокус: свідоме життя і демократичні цінності  у побуті  звичайних родин. Авторка дитячої книги «Дракон у дитсадку», підліткового фентезі «Темний бік будинку» та роману «У смутку і в радості». 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage