"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Свій час» Яни Дубинянської: про мінливість і непорушність
Час – мінливий і водночас непорушний, він може бути спільний для всіх, і для кожного – «персональний». А що якби й справді у кожного був «свій час»? Привело б це до загального процвітання чи катастрофи – намагалася з’ясувати Яна Дубинянська. Її роман «Свій час» вийшов у «Видавництві Старого Лева». Презентація книжки та зустріч з авторкою відбудуться у Києві у Книгарні «Є» (вул. Спаська, 5) у середу, 14 грудня, початок о 18:30. Модеруватиме зустріч письменниця Марина Козлова.
 
«Свій час» має кілька захопливих сюжетних ліній, дії книги відбуваються у різних часових та просторових межах. Книголюби з задоволенням помітять у ньому цілком упізнаваних персонажів літературної тусовки, вгадають найулюбленішу книжкову подію країни і, звісно ж, старовинне і таємниче місто, що його охороняють кам’яні леви. «Роман був задуманий під час Форуму Видавців, - каже Яна Дубинянська. - Саме в ті дні, коли з часом відбувається щось химерне: можна перебувати в кількох місцях водночас,  або взяти й зупинити час десь у львівській кав’ярні. Отже, саме тут і зараз закладено передумови іншого, футуристичного романного виміру: світу переможеного власного, особистого часу, що він невіддільний від самотності... Перші читачі наввипередки вгадували у романі реальних персонажів, широковідомих у літературоцентричних колах. Та,  як каже письменник, головний герой «Свого часу»: «Героїв я люблю вигадувати сам. Вигадувати, створювати нових людей… Тому, якщо ви надибали у моїй книжці когось зі своїх знайомих, то одне з двох: або я все ж десь злукавив з читачем і з самим собою, або мені вдалося переконливо вигадати».
 
 
Зараз авторка живе у Києві, роман був задуманий і вийшов у Львові, а ще загадані у ньому  і Крим, і Донбас. «Роман був написаний до війни, це важливо, - каже Яна Дубинянська. - Там ще можна сісти в літак і миттєво дістатися півострова, оточеного морем. Або зухвало подорожувати шахтарським краєм, насолоджуючись сповільненим часом. Це не анахронізми, це прикмети часу, просякнутого тривожними передчуттями».
 
Яна Дубинянська – письменниця, журналістка. Народилася у Феодосії, дитинство і шкільні роки провела в Сімферополі, закінчила Кримське художнє училище ім. Самокиша, а пізніше — Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченко. Працювала журналістом у провідних виданнях України, опублікувала десять романів («Н2О», «Глобальне потепління», «Пансіонат», «Сад каміння», «Листи до полковника» та ін.). Живе у Києві.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage