"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Створено програму, яка перетворює літературу в музику
Канадці створили систему «TransProse», яка дозволяє перетворювати книги в музику. Вчені сподіваються, що цей вид мистецтва дозволить по-іншому сприймати літературні твори.
 
«Наша система «TransProse» генерує на основі електронних книг прості п'єси для фортепіано, зміст яких залежить від емоцій, описаних в тексті», - зазначає Саїф Мохаммед , член Національної науково-дослідної ради Канади.
 
Основу для TransProse створила Ханна Девіс, працюючи над своєю магістерською дисертацією під час навчання в Нью -Йоркському університеті. Саїф Мохаммед використовував цю програму для визначення частоти використання слів, що асоціюються з 8 основними емоціями: очікуванням, злістю, радістю, страхом, відразою, сумом, подивом і довірою.
 
Відповідно до алгоритму, програма аналізує слова, тим самим проводячи аналіз почуттів у тексті і визначаючи його «емоційну температуру». Наприклад , чи буде мелодія у мажорній або мінорній тональності залежить від співвідношення кількості позитивних і негативних слів один до одного; основна тональність базується на різниці між щільністю виразів радості і смутку в усьому творі.
 
«Ми створили першу у світі систему, яка автоматично створює музичні твори, основані на змісті книг. У «TransProse» задіяний оригінальний механізм, що визначає послідовності за емоційністю тексту», - додає Саїф Мохаммед.
 
Прослухати уже створені композиції можна тут
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage