"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Старий Лев готує за рецептами Мумі-мами
Цього року весь світ відзначає 100-річчя Туве Янссон, і Україна бере в цьому активну участь. Старий Лев придумав велику програму – і не лише книжкову, а й соціальну. Зокрема, це буде і будиночок Мумі-тролів, і бібліотека Мумі-троля, і стіна… Що це за проекти - Старий Лев розповість напередодні Львівського міжнародного дитячого фестивалю (15-18 травня), на якому вони будуть представлені. А от книжкові новинки він анонсує вже зараз. Серед літературних смакот - «Рецепти Мумі-мами», яку з шведської переклала Наталя Іваничук.
 
«У цій книжці - дуже симпатичні рецепти, - розповідає Наталя Іваничук. – Завдяки їм діти легко зможуть приготувати різноманітні страви. Адже рецепти пристосовані до дитячого сприйняття і до дитячої мови, крім того, вони ілюстровані цитатами з книжок про Мумі-тролів (які до травневого Форуму також вийдуть в оновленому «вбранні» - в обкладинках, створених творчою студією «Аґрафка). Впевнена, ця книжка рецептів Мумі-мами матиме такий же успіх, як і всі три томи про веселих, розумних мумі-тролів».
 
Улюблені рецепти з Долини Мумі-тролів зібрані в книжці рецептів Мумі-мами. Поміж інших, ви тут знайдете похідний супчик Нюхмурика, картопляну запіканку голодних мумі-тролів і медові банани Маленької Мю. У книжці опубліковано приблизно сто п’ятдесят рецептів салатів, супів, сніданкових страв, десертів, їжі для пікніків, солодкого й несолодкого печива, м’ясних, рибних і овочевих страв. Частина рецептів – це легкі базові рецепти, інші потребують більших зусиль і стануть вам у великій пригоді, коли захочете влаштувати таке свято, як в Долині Мумі-тролів.
 
Книжка ілюстрована малюнками Туве Янссон й помережана цитатами з оповідей про мумі-тролів.
 
ПОХІДНИЙ СУП НЮХМУМРИКА
 
200 г сухого гороху
 
1 л води
 
1 середня цибулина
 
2 середні морквини
 
1 ч.л. солі
 
200 г вудженої шинки
 
1 ч.л. чабрецю або майорану
 
Промий горох у холодній воді. Потім залий водою в каструлі і залиш на ніч набухати. Вари горох у тій же воді приблизно годину.
 
Почисти й дрібно наріж цибулю. Почищену моркву наріж кружальцями. Поклади цибулю і моркву в суп. Посоли. Хай суп вариться ще годину, доки зм’якне горох. Додай порізану смужками шинку, сушені трави. Готовий суп приправ за смаком спеціями, бланшованим на маслі пореєм та гірчицею.
 
«- Ага, люба дитинонько, сказав Нюхмумрик, чухаючи за вухом.
 
- Сам ти «ага»! – відрізала Мю.
 
Нюхмумрик зітхнув. Останнім часом він мав купу важливих справ і сподівався хоч трохи побути на самоті перед поверненням до Долини Мумі-тролів. А тут якась безпутна мюля запхала до скриньки з шитвом своє дитя… Це ж треба такому трапитися!
 
- Де твоя мама? – запитав він.
 
- Зжерли, збрехала Маленька Мю. – Маєш щось попоїсти?
 
Нюхмумрик тицьнув люлькою убік маленькою каструльки з горохом, яка булькотіла на ватрі. Поблизу стояла ще одна – з гарячою кавою.
 
- Але ти, напевно, п’єш саме лиш молочко? – засумнівався він.
 
Маленька Мю зверхньо пирхнула. Не зморгнувши й оком, вона душком випила аж дві чайні ложки кави й з’їла не менше чотирьох горошин.»(«Небезпечне літо»).
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage