"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Сорок джерел»: художник Борис Єґіазарян презентує свою книжку у Хмельницькому
У п'ятницю, 18 травня, Хмельницький обласний художній музей (вул. Поскурівська, 47) та «Видавництво Старого Лева» презентують збірку короткої прози і поезії українського художника вірменського походження Бориса Єґіазаряна «Сорок джерел» в українському перекладі. Під час презентації автор розповість, що змусило його – художника – писати прозу й поезію, як виринали спогади й розгорталися видивом на папері, де те місце сили – Сорок Джерел, яке дотепер сповнює його життєдайністю, вірою в красу і любов. Початок о 14:00.
«Сорок джерел» — книжка видатного українського художника вірменського походження Бориса Єґіазаряна. Після закінчення Київської національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Борис Єґіазарян поїхав до Вірменії, а після Карабаського конфлікту змушений був пильнувати кордони країни. Після фронту повернувся до художньої майстерні, але творити вже не міг. Між художником і творчістю постала величезна прірва.
 
Переклав українською добірку короткої прози і поезії Анушаван Месропян, редагувала Катерина Сінченко. Оформлення Бориса Єґіазаряна та дизайнерки Вікторії Односум.
 
Роботи художника представлені в колекціях Національного музею «Київська картинна галерея», Київського національного музею російського мистецтва, Національної галереї Вірменії, Музею Сергія Параджанова в Єревані, Резиденції Каталікоса Вірменії, Музею Держдепартаменту США, обласних художніх музеях у Вінниці та Черкасах.
 
Міжнародний Біографічний центр Кембриджа включив Бориса Єґіазаряна у довідник «2000 Outstanding artists and designers of the 20th century» (2000 видатних художників та дизайнерів 20 сторіччя). У травні 1999 року художника нагородили «Дипломом Міжнародного Біографічного центру» Кембриджа за видатний внесок у живопис та мистецтво ХХ століття. Персональні виставки митця проводилися в Бордо, Бадені, Санта-Фе, Парижі, Торонто, Єревані, Берліні, Магдебурзі, Берні, Філадельфії, Салоніках, Кані.
 
Напередодні, у Хмельницькому обласному художньому музеї відкриється виставка картин Бориса Єґіазаряна. Роботи художника можна буде переглянути перед або після презентації. Також на заході можна буде придбати книжку за цінами видавництва.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage