"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Сона Ван презентує збірку «Лібрето для пустелі» у Києві
Уже завтра книжкові полички «Видавництва Старого Лева» поповнить надзвичайно глибока і щира поетична збірка «Лібрето для пустелі» вірменської поетеси Сони Ван, чиї вірші присвячені пам’яті жертв геноциду вірмен. І вже протягом 23-24 квітня поетеса відвідає Україну, щоб відкрити читачам свої вірші, розповісти про те, завдяки чому народилися її поезії, поділитися родинними спогадами про події, що принесли вірменському народові стільки болю і страждань.
 
24 квітня 1915 року Османською імперією було знищено близько півтора мільйона вірмен. Ті ж, хто лишився живими, були розсіяні по всьому світу. Масові вбивства вірмен уперше в історії були визнані злочином проти людяності, вони ніколи не зникнуть з пам’яті поколінь, відгукуються й у сьогоденні. Вірші Сони Ван, хоч і стосуються вірменської історії, торкнуться сердець багатьох читачів з усього світу. Українською «Лібрето для пустелі» Сони Ван переклав Анушаван Месропян.
 
«Я народилася у Вірменії. Потім ми виїхали до США. Але коли одного разу я потрапила до Західної Вірменії - до Вана, -  у мені ніби прокинулися спогади поколінь, спогади про ту жорстокість та смерть, яку ми пережили, - каже Сона Ван. - З часом о́брази, які виникли під час цієї зустрічі з рідною землею та з самою собою, зникли, але відчуття залишилися. І вони – у цій книжці. На мою думку, слово має велику силу. Словом можна вбити, але можна і врятувати. Справа поетів – лікувати та рятувати словом. Впевнена, що в Україні я маю свого читача. Навіть якщо це буде один читач, і я його зустріну під час свого приїзду до України, я буду щасливою».
 
Зустрічі з Соною Ван та презентації «свіженької» збірки «Лібрето для пустелі» відбудуться :
 
у суботу, 23 квітня – Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей (просп. Перемоги,25а) – Модератор Катерина Міхаліцина – Початок о 12.00.
 
у неділю, 24 квітня - Книжковий Арсенал (вул. Лаврська, 10-12). «Коротка пам'ять» – діалог про трагедії, втрати і спомини. Учасниці: Сона Ван (Вірменія) та Катерина Калитко (Україна). Поетично-перформативна спец програма – Початок о 13.00.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage